r e k l a m a


Tak będziemy w Gliwicach świętować 3 maja

Gliwickie Święto Narodowe Trzeciego Maja będzie nie tylko uroczyste, ale też bardzo widowiskowe.

Wojskowy ceremoniał, podniesiona flaga państwowa, defilada i występ mażoretek – obchody zaplanowano na placu Krakowskim. Oficjalnym uroczystościom będą towarzyszyć wydarzenia artystyczne.

W czwartek 3 maja o godz. 12.30 w kościele katedralnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła (ul. Jana Pawła II 5a) zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po liturgii uczestnicy przejdą na plac Krakowski, gdzie o godz. 14.30 rozpoczną się oficjalne uroczystości z udziałem między innymi wojska, pocztów sztandarowych i przedstawicieli władz samorządowych. Flaga państwowa zostanie podniesiona na maszt, odbędzie się także apel i defilada. Około godz. 15.00 zaplanowano występ Mażoretek Pantery z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach.

O godz. 16.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) rozpocznie się koncert pieśni patriotycznych z udziałem Jana Marii Dygi, Danuty Widuch-Jagielskiej, Andrzeja Zaczkowskiego i Piotra Oczkowskiego. Wieczorem w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55‒57) zaplanowano bardzo nastrojowy występ Nuli Stankiewicz. O godz. 18.00 artystka wykona koncert „Byle nie o miłości. Piosenki Agnieszki Osieckiej”.

Bilety w cenie 1 zł będą dostępne od 24 kwietnia w kasie Teatru Miejskiego w Gliwicach oraz Sceny Bajka – Kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3).

O godz. 19.00 w uroczym zabytkowym kościele pw. św Jerzego w Ostropie (ul. Piekarska 13) rozpocznie się koncert „Przesłanie dla Pokoju” w wykonaniu Kapeli Dobrej Woli Jerzego Moskały, dzieci z przedszkola Chatka Uszatka oraz chóru Heimat. Zagra także Orkiestra Dęta Ostropa, która w ubiegłym roku obchodziła 110-lecie działalności.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI