r e k l a m a
spot_imgspot_img

Fontanny kończą działalność. Ponowne uruchomienie w maju

To już ostatnie dni w tym roku, kiedy można oglądać „na żywo” pokazy woda-światło na Placu Piłsudskiego.

Fontanna zostanie wyłączona 5 października. W następnych dniach – na czas zimowej przerwy wygaszane będą kolejne fontanny.

Pierwsza (05.10) wyłączona zostanie fontanna na Placu Piłsudskiego. W następnych dniach października – kolejne fontanny: w Parku Chopina, na skwerze Dessau i na skwerze Salgotarian (fosa) przy Zameczku Piastowskim, przy Radiostacji, na Rynku, przed Urzędem Miasta. Wyłączone zostaną także tzw. poidełka.

W Gliwicach fontanny uruchamiane są w przed weekendem majowym – wtedy rozpoczyna się „sezon”. Od tego momentu konstrukcje trzy razy w tygodniu są sprawdzane i czyszczone przez pracowników MZUK. Najwięcej pracy i zaangażowania wymaga skomplikowana konstrukcja na Placu Piłsudskiego – składa się z 30 dysz, oświetlenia, systemu sterowania. W trakcje sezonu czyszczona jest codziennie, także w niedziele. Na czas zimy delikatne elementy tej fontanny zostaną zdemontowane i trafią do magazynu, gdzie zostaną dokładnie wyczyszczone i odkamienione.

W tym roku gliwickie fontanny czeka jeszcze świąteczna metamorfoza. W grudniu na Placu Piłsudskiego zostaną zainstalowane ozdoby, które stworzą świetlny tunel i kształtem będą przypominać działającą latem fontannę. Świątecznymi ozdobami tradycyjnie udekorowana zostanie również fontanna na skwerze Dessau.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI