Forum rękodzieła pomaga potrzebującym

Trzeciemu spotkaniu rękodzielników w cyklu FORUM Rękodzieła będą towarzyszyły darmowe warsztaty kreatywne, podczas których odbędzie się zbiórka na rzecz Fundacji Integrare.

Uzdolniona plastycznie Dominika Gabryś – Kuchta wiceprezeska fundacji i mama ośmioletniego Tomka z zespołem Downa od lat pozyskuje fundusze na stworzenie niepublicznej szkoły podstawowej dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.

8 października rękodzielnicy z Gliwic i okolic będą czekać na amatorów ręcznie wykonywanych, pięknych przedmiotów od 12:00 do 18:00 na poziomie +1, w pasażu obok lokalu Scena Forum. Dochód ze sprzedaży trafi jak zawsze do potrzebujących. Na samej scenie natomiast od 13:00 do 15:00 odbędą bezpłatne warsztaty rękodzieła. Dowiecie się jak z glinki wykonać i pomalować krasnala, do którego ostatecznie przypinacie magnes i zabieracie do domu. Jak mówi prowadząca warsztaty Dominika Gabryś – Kuchta jesienią własnoręcznie zrobione krasnale przynoszą szczęście, ale też czynią więcej ciepła na coraz chłodniejsze dni.

Prowadzącą warsztaty Dominika Gabryś-Kuchta zasiada w zarządzie Fundacji Integrare i będzie miała ze sobą ulotki z numerem konta, na które można wpłacać pieniądze. Jej fundacja zmierza do stworzenia w Gliwicach niepublicznej szkoły podstawowej dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Pani Dominika sama wychowuje i kształci swojego synka Tomka z zespołem Downa dlatego wie jak trudno dobrze przygotować do samodzielnego życia takie właśnie dzieci. Marzy jej się systemowe wsparcie rodzin z takimi dziećmi.
EBF F CADBDC
– Uważam, że dzieciom takim jak mój syn potrzebne są nowatorskie programy dydaktyczne. Takie które stawiają na uzyskanie samodzielności. Im potrzebna jest również aktywizacja zawodowa. Niepubliczna szkoła podstawowa jaką dla nich chcemy otworzyć w Gliwicach ma szansę zmienić oblicze edukacji specjalnej w Polsce. Jestem wdzięczna, że Centrum Handlowe FORUM otworzyło nam możliwość mówienia o tej inicjatywie i szukania wsparcia – mówi Dominika Gabryś – Kuchta, wiceprezeska Fundacji Integrare.

– Zachęcamy do kibicowania i wspierania tej akcji oraz przyszłych kampanii charytatywnych w tej małej-wielkiej rewolucji edukacji specjalnej. Nie pierwszy i nie ostatni raz otwieramy się na takie działania bowiem wierzymy w synergię dobrych serc. Kiedy spotykają się ludzie i każdy daje coś od siebie to sprawy trudne staja się łatwiejsze a nasze FORUM Rękodzieła już stało się miejsce wymiany dobra w pełnym tego słowa znaczeniu – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.
Przypomnijmy, że cykliczne FORUM Rękodzieła jest dziełem przedstawicieli Fundacji Stacja 6 oraz Centrum Handlowego FORUM. Cieszy się dużym zainteresowaniem, bowiem w skład grupy wystawców wchodzą utalentowani rękodzielnicy – artyści produkujący wyjątkowe przedmioty. To oryginalne i niepowtarzalne dzieła.

Jeżeli jesteś rękodzielnikiem to zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 796926314. Sklep charytatywny w CH FORUM jest również miejscem, które funkcjonuje jako centrum wsparcia dla osób w trudnych sytuacjach życiowych.
Zapraszamy na warsztaty , trzecią edycję FORUM Rękodzieła i do pomagania przez kupowanie!

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI