Wkrótce wyższe opłaty za śmieci. Gliwiczanie zapłacą więcej

Już za kilka miesięcy wejdą w życie nowe ceny za wywóz odpadów w Gliwicach. Taką decyzję podjęły władze miasta.

Gliwiczanie będą musieli płacić więcej. Przykładowo: do tej pory osoby mieszkające w lokalu o powierzchni do 60m2 płaciły 1,05 zł za każdy metr. Teraz będzie to już 1,17 zł.

Dla lokali mieszkalnych o powierzchni większej niż 60 m2 i nie większej niż 90 m2:
– 1,17 zł (do tej pory 1,05 zł) od 1 m2 powierzchni do 60 m2 włącznie, – 0,88 zł (do tej pory 0,79 zł) od 1 m2 powierzchni powyżej 60 m2. Właściciele większych mieszkań też zapłacą więcej.
Szczegóły nowych stawek można znaleźć w uchwale Rady Miasta.
Jednak urząd miejski pociesza gliwiczan, że wyższe opłaty nie spowodują dodatkowych komplikacji.
„Mieszkańcy nie muszą składać w tej kwestii nowych deklaracji do magistratu, wkrótce jednak niektórzy otrzymają zawiadomienia o wysokości zmienionych stawek za odpady komunalne. Chodzi o właścicieli domów jednorodzinnych, którym będą one dostarczane już od 14 października” – informuje UM.

Do rąk własnych zawiadomienia otrzymają właściciele nieruchomości zamieszkałych zobowiązani do ponoszenia opłaty za odbiór śmieci. Korespondencja w tej sprawie będzie doręczana przez pracowników magistrackich w dni robocze w godzinach popołudniowych oraz w soboty od godzin porannych – zawsze najpóźniej do godz. 20.00.

W przypadku nieruchomości znajdujących się w budynkach wielolokalowych, zawiadomienia o nowych stawkach za odbiór śmieci będą wysyłane przez UM do wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych.

Nowe ceny wchodzą w życie od 1 stycznia 2023 r.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic Piasta
Kibic Piasta
1 miesiąc temu

Niemce się cieszą ! Większe zyski !

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI