r e k l a m a
spot_imgspot_img

Fundacja z Gliwic pomaga niepełnosprawnym. Potrzebuje wsparcia

Fundacja „Tacy sami” na co dzień pomaga osobom niepełnosprawnym.

Poprosiła nas o wsparcie w zorganizowaniu wyjazdu nurkowego dla 10-osobowej grupy ludzi z różnym stopniem niepełnosprawności, który został zaplanowany na pierwszą połowę listopada tego roku. „Niestety, rosnące z dnia na dzień ceny powodują, że nasze plany mogą zostać pogrzebane” – informuje fundacja.

Jak czytamy na stronie zbiórki:
Dlaczego ten wyjazd dla osób z niepełnosprawnością jest taki ważny? Przytoczmy tutaj słowa pani Joanny Pajdak-Subry z wywiadu dla magazynu Zwierciadło, psycholożki i wieloletniego instruktora nurkowania, która odpowiada za wyszkolenie uczestników naszego wyjazdu: „Widzę, jak świetną robotę rehabilitacyjną robi nurkowanie. Dla fizyczności jest lekarstwem, ale jest nim także dla psychiki. Znam osoby, dla których nurkowanie było ostatnią, jedyną już deską ratunku, w sensie dotknięcia i poczucia radości. To były osoby, którym dosłownie nie chciało się już żyć. Miałam sytuację, kiedy zadzwoniła do mnie lekarka prowadząca pewnego młodego chłopaka, powiedziała, że wystawi mu skierowanie, obym tylko pomogła mu spróbować z nurkowaniem, bo ona nie ma już żadnego punktu zaczepienia, nie wie, jak z nim rozmawiać, musi mu znaleźć kotwicę, element radości, który przytrzyma go przy życiu. I udało się.”

Wesprzyj zbiórkę <-- kliknij

Fundacja „Tacy sami” od 20 lat uczy nurkować osoby z różnym rodzajem i stopniem niepełnosprawności. Szkolimy osoby po urazach rdzenia kręgowego, po porażeniu mózgowym, amputacjach. Jako jedyni w Polsce szkolimy też osoby niesłyszące, a także z zespołem Downa czy z upośledzeniem umysłowym.
Fundacja Tacy Sami

„Niestety… ani fundacja, ani uczestnicy, utrzymujący się w większości z niewielkich rent nie są gotowi na dodatkowe wydatki… Dlatego z całego serca prosimy Was o pomoc” – apeluje fundacja.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI