GAF pokonuje AZS UŚ Katowice. Lutecki show

Na inaugurację rundy rewanżowej Futsal Ekstraklasy, Gliwicka Akademia Futsalu Omega wygrała u siebie z AZS Katowice 3-0. Wszystkie bramki dla gliwiczan zdobył Tomasz Lutecki.

Początek spotkania należał do gospodarzy, który już w drugiej minucie obieli prowadzenie za sprawą Tomasza Luteckiego. Choć w pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji bramkowych to żadnej z nich nie udało się im sfinalizować.

W drugiej odsłonie spotkania, widzowie byli świadkami dosyć wyrównanej gry, jednak to podopieczni Marcina Waniczka wpisywali się na listę strzelców. A konkretnie Tomasz Lutecki, któremu ta sztuka udała się w 32 i 37. minucie. Goście próbowali gry z wycofanym bramkarzem, jednak nie przyniosło to żadnego rezultatu i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Warto podkreślić też doskonałą dyspozycję bramkarza GAF Michała Widucha. Popularny Misiek raz za razem bronił groźne strzały katowiczan – w tym obronił przedłużony rzut karny!