Gdzie jest najlepsza depilacja laserowa w Gliwicach?

Każda osoba, czy to mężczyzna czy kobieta, choć raz w życiu chciałaby się pozbyć niechcianego owłosienia z różnych części ciała. Czasem jest to kwestia samej genetyki, czasem kwestia chorób indywidualnych, iż ilość włosów np. na nogach, twarzy czy innych częściach ciała jest większa niż byśmy chcieli. Na rynku jest wiele preparatów do usuwania owłosienia, jednak aby uzyskać gładką skórę na dłużej polecane są zabiegi depilacji laserowej. Czym jest depilacja laserowa? Jak wygląda zabieg depilacji laserowej? Czego unikać przed zabiegiem depilacji laserowej? Włosy na jakich partiach ciała można poddać depilacji laserowej? W końcu, gdzie jest najlepsza depilacja laserowa Gliwice?

Depilacja zwykła a depilacja laserem

Zalety depilacji, zwłaszcza dla każdej kobiety, są znane. Każdy z nas chciałby wyglądać pięknie, mieć gładką skórę. By pozbyć się zbędnego owłosienia robimy wiele rzeczy. Rynek kosmetyków oferuje nam do stosowania wiele kremów, wosk, pastę cukrową, maszynki do golenia (depilator). Ich skuteczność bywa różna – od kilku do kilkunastu dni. Poza tym, po tradycyjnej depilacji bardzo często pojawia się kilka przebarwień czy podrażnień. Możemy także skorzystać z zaawansowanej technologii i wybrać depilację laserową.

Wiele ośrodków posiada różny sprzęt do depilacji laserowej – laser rubinowy, argonowy, aleksandrytowy, diodowy, co2, neodymowojagowy, IPL, eligtht i inne.

Niezależnie od sprzętu, depilacja laserowa polega na wniknięciu wiązki światła w strukturę włosa. I tu na chwilę warto się zatrzymać. Co jest bowiem istotne, to, że aby depilacja była skuteczna, włosy muszą być w fazie wzrostu. Taki cykl obejmuje trzy fazy: wzrost (gdy mieszki włosowe są na zewnątrz), przejściową (gdy po obkurczeniu włos obumiera) oraz wypadanie. Potem wszystko zaczyna się na nowo. Ten cały proces wpływa na czas, jaki trwa cały cykl zabiegów. By objąć wszystkie włosy, przechodzące przez cykl wzrostu potrzeba ok 6-8 zabiegów z przerwami ok 4-8-tygodniowymi.

Jak zatem działa depilacja laserowa. Gliwice to oczywiście jedno z miejsc, gdzie możecie się tego dowiedzieć. W skrócie, wspomniana wiązka światła lasera wnika we włos przez melaninę (barwnik mieszka włosowego). Wiązka jest pochłaniana i trwale niszczy cebulki włosa i korzenie. Nie musisz się obawiać przy tym o swoje zdrowie, bo wiązka działa tylko miejscowo na sam włos, a nie na twoją skórę.

Gdy myślisz o pierwszym zabiegu

Gdy wiesz już, czym jest depilacja laserowa, warto wspomnieć jak wyglądają same zabiegi. Zanim jednak do nich dojdzie, każda pacjentka musi wiedzieć, że mimo że teoretycznie zabieg jest dla każdego, kto ma problem z nadmiernym owłosieniem, to jednak są pewne przeciwwskazania. Należą do nich m.in. ciąża, karmienie piersią, opalenizna, choroby skóry, nowotwory, rozrusznik serca, przyjmowanie leków z fotouczulających, a także stosowanie kremów z retinolem.

Jak widzisz, część z tej listy to rzeczy, jakie są tylko tymczasowe. Zanim przystąpisz do zabiegów odstaw wspomniane leki i kremy, nie opalaj się, nie depiluj się, nie używaj peelingów.

Samą depilacje laserową można stosować na wiele partii ciała: do pach, twarzy, pleców, łydek, ud, okolic bikini. Jak to zatem wygląda w gabinecie? Najpierw kosmetyczka przeprowadzi z tobą wywiad dot. m.in. twoich chorób i potrzeb, przyjmowanych leków. Potem może dojść do zabiegu. Trwa on kilka – kilkanaście minut. Czas dokładny zależy od tego, co podlega depilacji. Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia, ale szybko mijają. Tera twoja skóra potrzebuje delikatności i uwagi. Stosuj kosmetyki bez alkoholu, unikaj sauny, basenu i długich kąpieli, zrezygnuj z opalania.

Jak wspomniano, zabiegi stosuje się co pewien czas.

Nasza bezpieczna klinika w Gliwicach

Gdy zdecydujesz się na depilację laserową, szukasz salon kosmetyczny, który to przeprowadzi. Salon Idealnie w Gliwicach oferuje ci pod tym kątem pełen profesjonalizm. Miła obsługa, wykwalifikowany personel, w pełni profesjonalna obsługa – na to możesz u nas liczyć.

Klient jest dla nas najważniejszy, więc znajdziesz u nas wiele zabiegów, dopasowanych do Twoich potrzeb. Do Twojej dyspozycji jest nie tylko kosmetyczka, ale także dietetyk. Gliwice to miasto rozwoju, zatem i my proponujemy ci kompleksową obsługę, byś czuła się piękna i zadbana, nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i do zapoznania się z naszymi szerokimi usługami.

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI