r e k l a m a

spot_imgspot_img

Gimnazjum w Łabędach do likwidacji

Na najbliższej sesji Rada Miasta Gliwice podejmie uchwałę dotyczącą likwidacji gimnazjum nr 19 w Łabędach. Szkoła przestanie istnieć 31 sierpnia 2016 roku.

„17.12.2015 r. Rada Miasta Gliwice podjęła uchwałę nr XII/310/2015 z dnia 17 grudnia 2015 r. w sprawie zamiaru likwidacji z dniem 31.08.2016 r. Gimnazjum nr 19 im. Powstańców Sląskich w Gliwicach.
Od września 2016 roku Gimnazjum nr lim. Stefana Batorego przy ulicy Ziemowita będzie funkcjonowało jako samodzielna placówka. Dzięki temu powstała możliwość przeniesienia tam klas terapeutycznych działających do tej pory przy Gimnazjum nr 19 w Łabędach.

Klasy terapeutyczne mają kilkuletnią tradycję. Z założenia są to niewielkie oddziały, liczące maksymalnie
15 uczniów.

Nauczanie w tych klasach jest prowadzone zgodnie z podstawą programową przewidzianą dla gimnazjum, z dostosowaniem wymagań, metod i form jej realizacji do indywidualnych potrzeb uczniów. W Gimnazjum nr 19 funkcjonuje 6 takich klas.

Aż 64 proc. uczniów tych klas, to uczniowie zamieszkali poza terenem Łabęd.

W związku z tym, dotarcie do ulokowanego na obrzeżach miasta Gimnazjum m 19 stanowiło dla nich znaczące utrudnienie.
Przeniesienie tych klas do znajdującego się w centrum miasta Gimnazjum nr 1 w znaczący sposób ułatwi uczniom, którzy kwalifikują się do tej formy nauczania, dojazd lub dojście do szkoły. Ponadto, wszyscy uczniowie klas terapeutycznych, będą mieli możliwość kontynuowania nauki wtych samych zespołach klasowych, z tą samą kadrą pedagogiczną.
W roku szkolnym 2015/2016 w Gimnazjum nr 19 funkcjonują tylko 3 oddziały klas obwodowych – ogólnodostępnych – po jednej klasie na każdym poziomie. Zostaną one przeniesione do Gimnazjum nr 8 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gliwicach. Jest to nowoczesna, dobrze wyposażona szkoła, która zarządza Centrum Kulturalno-Sportowym Łabędź. Mimo iż szkoła ta przejmie w całości obwód Gimnazjum nr 19 nie wpłynie to w znaczący sposób na wzrost liczebności uczniów, gdyż z analizy danych naboru do klas pierwszych wynika, że do Gimnazjum nr 19 trafia od kilku lat mniej niż połowa uczniów zamieszkałych w obwodzie.
Wobec powyższego przeniesienie oddziałów terapeutycznych do Gimnazjum nr 1 oraz włączenie obwodu Gimnazjum nr 19 do ZSO 2, w pełni zabezpiecza potrzeby mieszkańców” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.


fot. UM Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andro
Andro
8 lat temu

Autor tej informacji – może nauczyciel – powinien się trochę podszkolić. Styl fatalny. Trudno zgadnąć ” co też poeta chciał nam przekazać” . Dramat – jeśli tak piszą nauczyciele albo przedstawiciele tzw oświaty to tylko płakać

Marmor
Marmor
8 lat temu

Autorem tej informacji jest zapewne redaktor strony. Nauczycielem na pewno nie jest. Podszkolić faktycznie powinien się – nawet nie trochę… Styl? No cóż, jak zwykle. Czy trudno zgadnąć, co miał na myśli? Zapewne jak zawsze to samo: napisać tak, by nikt nie wiedział o co chodzi.

Anonim
Anonim
8 lat temu
Reply to  Marmor

Nie, to tekst z uzasadnienia do uchwały. Projekt uchwały przygotowywał Wydział Edukacji UM, czyli to wśród urzędników należy szukać autora.

polak
polak
8 lat temu

Ubogacą nas kulturowo może

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI