r e k l a m a


Gliwiccy harcerze rozpoczęli rok i zapraszają w swoje szeregi

30 września ponad 150 zuchów, harcerzy i instruktorów z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej wzięło udział w uroczystym rozpoczęciu roku harcerskiego. Uczestnicy spędzili sobotnie przedpołudnie na aktywizującej grze terenowej po Gliwicach, a następnie na oficjalnym apelu została ogłoszona Mistrzowska Drużyna roku 2022/23. W drużynach i gromadach trwają aktualnie nabory na kolejny rok harcerski.

Po wakacyjnej przerwie, która zuchom i harcerzom minęła na obozach i koloniach, drużyny Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej rozpoczęły śródroczną działalność. Wraz z nowym rokiem szkolnym wróciły regularne zbiórki, biwaki i wyjazdy. Z tego powodu ostatniego dnia września na gliwickiej Łące Igrowej ponad 150 osób spotkało się, by oficjalnie zainaugurować nadchodzące miesiące aktywności.

Najlepsze drużyny hufca w roku 2022/23
W trakcie spotkania odbył się tradycyjny apel, podczas którego wyróżnione zostały najprężniej działające jednostki organizacyjne. Co roku spośród jednostek wiodących prym w hufcowym współzawodnictwie, nadawane jest miano Mistrzowskiej Drużyny. W roku 2022/23 trafiło ono do 9 Gliwickiej Drużyny Wędrowniczej „Maszkaron”. Tytuł ten uprawnia wyróżnionych do posiadania przechodniego, mistrzowskiego proporca przez cały następny rok. Poza Mistrzowską Drużyną ogłoszone zostały również najlepsze jednostki w danej grupie wiekowej:
– najlepszą gromadą została 101 Toszecka Gromada Zuchowa „Magiczne Krzemyczki”,
– najlepszą drużyną harcerską – 28 Gliwicka Drużyna Harcerska „Stokrotki”,
– najlepszą drużyną harcerzy starszych – 16 Toszecka Drużyna Harcerzy Starszych „ISKRA”,
– najlepszą drużyną wędrowniczą – 9 Gliwicka Drużyna Wędrownicza „Maszkaron”.

Oprócz części oficjalnej odbyła się także gra terenowa po Gliwicach, która zintegrowała harcerzy i przygotowała ich do nowego roku harcerskiego – jak zwykle pełnego wyzwań i przygód.

Jak zostać harcerzem w 2023/24?

W trwającym już, kolejnym roku harcerskim, gliwickie gromady i drużyny chętnie przyjmują w swoje szeregi nowych członków. Jednostki działają zarówno w Gliwicach, jak i na terenie powiatu gliwickiego – w Knurowie oraz Toszku. Dzieci i młodzież w danym wieku mogą dołączyć do:
– 6-9 lat – gromady zuchowej,
– 10-12 lat – drużyny harcerskiej,
– 13-16 lat – drużyny starszoharcerskiej,
– 15-21 lat – drużyny wędrowniczej.

Zuchem lub harcerzem można zostać w każdym momencie i tym samym dołączyć do ich przygód. Aby dołączyć do drużyny napisz na adres e-mail [email protected] i podaj wiek dziecka oraz lokalizację, w której poszukujesz zbiórek. Możesz także przejrzeć listę działających jednostek na stronie gliwice.zhp.pl/zostan-harcerzem. Znajduje się tam kontakt do działających w powiecie gliwickim jednostek w każdej kategorii wiekowej.

Harcerze Gliwice
fot. Kamil Widuch

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
8 miesięcy temu

Jak zostać harcerze?
Aaa może by tak co lub kto to jest Harcerz, co to daje, komu to daję itd…?

Marcin
Marcin
8 miesięcy temu

Super sprawa, byc harcerzem. Sam byłem, jak byłem mlody i bardzo dobrze to wspominam. Aż sie zakrecila łezka w oku… 😉 🙂 😉 Polecam każdemu, tu sie wyrasta na porządnego człowieka

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI