r e k l a m a


Gliwice i świat w miniaturze. Zobacz niezwykłe makiety (TV)

Ponad 2 000 metrów kwadratowych pełnych świata w mikroskali jeszcze we wrześniu będzie czekało na mieszkańców Śląska w Europie Centralnej. Pod koniec września rusza tam drugie w Polsce Kolejkowo z niezwykłymi makietami w skali 1:25.

O tym, że świat w miniaturze może zaczarować każdego odbiorcę – małego i dużego przekonamy się już pod koniec września w Centrum Handlowym Europa Centralna. Kolejkowo, prezentujące makiety przygotowywane pod okiem specjalistów, wystartowało kilka lat temu we Wrocławiu, sprawiając, iż na tamtejszy Dworzec Świebodzki powróciły pociągi.

Teraz na miejsce swojego dalszego rozwoju wybrało Gliwice. Na odkrywców będą czekały między innymi makiety naszego regionu, na których będzie można podejrzeć detale znajdujące się chociażby na gliwickim rynku, czy dworcu kolejowym. To jednak nie koniec niespodzianek, jakie będą czekać na zwiedzających ekspozycję, która będzie się zmieniać i zaskakiwać odwiedzających nowymi elementami.
– Przygotowujemy kawiarnię, salę do świętowania urodzin i kącik kreatywny, gdzie będzie można zbudować sobie własną kolejkę – mówi Jakub Paczyński, pomysłodawca Kolejkowa. – Nie zabraknie również organizowanych w weekend warsztatów modelarskich. Oczywiście nasza główna uwaga koncentruje się na prezentacji makiet. Już pod koniec września będzie można przenieść się z nami na Dziki Zachód w ramach prezentacji w skali 1:25, poznać obiekty współczesnego Śląska – wśród których będą między innymi dworzec kolejowy w Gliwicach. W mikroskali podejrzymy także 10 makiet prezentujących niezwykłe wydarzenia związane z dziejami naszej planety. W Gliwicach będzie można zatem przyjrzeć się oko w oko prehistorycznym mieszkańcom, czyli dinozaurom, spojrzeć na odtworzony z detalami średniowieczny zamek, przenieść się do XIX-wiecznej kopalni. Będzie także możliwość przyjrzenia się wybranym scenom z frontu II wojny światowej, czy współczesnemu lotnisku.
Aktualnie w specjalnie przystosowanym lokalu trwają intensywne prace, aby pod koniec września zaczarować mieszkańców Śląska. – Pracują niemal przez całą dobę specjaliści-modelarze. Większość obiektów, jakie zobaczymy w ramach ekspozycji to nasze własne dzieło. Od projektu po wykonanie. Dzięki temu świat prezentowany w Gliwicach będzie unikatowy. Otwarcie Kolejkowa na Śląsku jest planowane pod koniec września – dodaje Paczyński.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI