Gliwice mają kardiologię z prawdziwego zdarzenia

29 maja w Szpitalu Miejskim przy ul. Kościuszki oddano do użytku zmodernizowany oddział kardiologii. Rozszerzył on działalność o dwie nowe pracownie hemodynamiki i elektrofizjologii.

Zmodernizowany oddział kardiologiczny został otwarty w budynku przy ul. Kościuszki. Dysponuje 32 łóżkami – 6 z nich to łóżka intensywnego nadzoru kardiologicznego. Uruchomiona została też pracownia hemodynamiki, w której będą wykonywane zabiegi koronarografii, czyli udrażniania tętnic wieńcowych. Dotychczas zawałowcy musieli jeździć do szpitali w Zabrzu, Raciborzu czy Kędzierzynie. Otwarcie oddziału wiąże się z zatrudnieniem nowych osób. Oprócz kardiologów zatrudnieni zostaną również specjaliści od wykonywania zabiegów na sercu, pielęgniarki i elektrotechnicy.

Inwestycja kosztowała w sumie 5,5 mln zł – z czego 3,5 mln zł zostało przeznaczone na pracownię hemodynamiki i intensywnego nadzoru kardiologicznego wraz z wyposażeniem, a 2 mln zł na oddział. Inwestycja została sfinansowania z budżetu miejskiego.

W otwarciu wziął udział prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz oraz prof. Marian Zembala.

Zobacz zdjęcia

fot. Łukasz Fedorczyk

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Wielkie alo bo wydano wreszcie 5,5 mln na tak potrzebna rzecz,wobec okolo 400 mln na hale podium.

asd
asd
6 lat temu

Szkoda że pozostałe oddziały upadają, lekarze i pielęgniarki składają wypowiedzenia, nie ma kto pracować. W szpitalach szuka się oszczędności, obcina się wydatki. No ale na Podium kasa musi się znaleźć. W sumie na halę wydano już 410 mln zł wg sprawozdania z wykonania budżetu Gliwic za 2016. Do sprawdzenia na stronie urzędu jak ktoś nie wierzy.

A
A
5 lat temu

Szkoda, że reszta szpitala się sypie, duża część pracowników złożyła wypowiedzenia, niedługo zostaną tylko dializy i kardiologia. Jest fatalnie, ale prezes dostanie kolejnego złotego zwierza bo otwarł oddział za pieniądze z miasta. Też mi sztuka. Może niech naprawi to, co się pierdoli?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI