r e k l a m a
spot_imgspot_img

Gliwice mają nowego prezydenta. Adam Neumann wygrał

W niedzielnych przedterminowych wyborach prezydenckich w Gliwicach wygrał Adam Neumann.

Uzyskał 51,18% głosów poparcia i został wybrany na to stanowisko – potwierdziła w nocy z niedzieli na poniedziałek Miejska Komisja Wyborcza w Gliwicach. W głosowaniu wzięło udział 35,5% uprawnionych.

Neumanna poparły 24 854 osoby (wobec wymaganego do zwycięstwa w pierwszej turze wyborów poziomu 24 281 głosów). Na drugim miejscu znalazł się pełniący obowiązki prezydenta Gliwic Janusz Moszyński (25,08%, 12 180 głosów). Trzeci był były gliwicki radny Kajetan Gornig (18,33%, 8905 głosów), a 5,39% wyborców (2622 osoby) poparło byłego dyrektora Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych, Andrzeja Gillnera.

Niedzielne wybory wyłoniły następcę wybranego w październiku ubiegłego roku do Senatu Zygmunta Frankiewicza. Uprawnione do głosowania były 137 323 osoby. Z urn wyborczych wyjęto 48 784 ważne karty. Na czterech kandydatów oddano łącznie 48 561 ważnych głosów.

Nowy prezydent miasta Adam Neumann w maju tego roku skończy 61 lat. Przez ostatnie 13 lat był zastępcą prezydenta Gliwic. W mieście mieszka od urodzenia. W przedterminowych wyborach prezydenckich był kandydatem komitetu wyborczego Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krzysztof
krzysztof
4 lat temu

a to partia wzajemnej adoracji i dalej nie patrzą w oczy , dalej fałsz i obłuda

Halina
Halina
4 lat temu
Reply to  krzysztof

Janusz nie płacz. Idź do domu, pobiegaj po ogrodzie tak jak lubisz.

Docia
Docia
4 lat temu

Gratulacje!

JAś
JAś
4 lat temu
Reply to  Docia

Ale dla kogo 😂 😂 😂

heniek
heniek
4 lat temu

Inteligencja pokonała pisowski desant , Gliwice uratowane .

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI