spot_imgspot_img


Samochody wjechały do rowu. Wypadek

3 stycznia przed południem na ul. Strzeleckiej w Toszku (łuk drogi krajowej nr 94) doszło do groźnego wypadku. Zderzyły się dwa samochody, oba wpadły do rowu. Jedna osoba doznała poważnych obrażeń. Na miejscu błyskawicznie pojawili się policjanci gliwickiej grupy Speed, powiadomieni przez świadka – przejeżdżającego kierowcę.

Około godziny 10.30, w czasie kontroli pojazdu w Pawłowicach, obok patrolu zatrzymał się samochód. Jego kierowca poinformował, że dwa kilometry dalej doszło do wypadku, w efekcie którego w rowie leżą dwa auta.
By ratować życie poszkodowanych, policjanci natychmiast zakończyli kontrolę i ruszyli na miejsce zdarzenia, gdzie, jak się okazało, ze służb ratowniczych byli najbliżej i przybyli jako pierwsi. Sierż. sztab. Marcin Rydel i asp. Ewelina Kuźniarz wciąż udowadniają, że grupa Speed nie tylko wręcza mandaty, także profesjonalnie udziela pomocy. Kiedy więc, poza rozbitymi pojazdami, spostrzegli kilka osób, a za nimi leżącą zakrwawioną kobietę, rzucili się na ratunek. Wstępne oględziny wskazywały, że obrażenia kierującej są poważne. Ranna była przytomna, ale miała kłopoty z oddychaniem.

Jak później ustalono, 34-letnia mieszkanka powiatu gliwickiego jechała toyotą yaris w stronę Opola i na niewielkim łuku drogi straciła panowanie nad kierownicą, po czym zjechała na lewy pas, zderzając się z jadącą z naprzeciwka skodą. Oba pojazdy wpadły do rowu, zaś kobieta wypadła z auta przez prawe okno.

68-letni kierowca skody, również mieszkaniec naszego powiatu, początkowo nie skarżył się na stan zdrowia, jednak po chwili poczuł się gorzej, więc trafił do szpitala. Obrażenia 34-latki okazały się na tyle poważne, że trzeba było wezwać helikopter LPR.

W trakcie prowadzonych oględzin policjanci stwierdzili, że kierujący nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Siły odśrodkowe oraz uderzenia, przeciążenie i wybuch poduszek przyczyniły się więc do obrażeń poszkodowanych.
Na miejsce przyjechały i pomocy udzielały – Ochotnicza Straż Pożarna z Toszka i Państwowa Straż Pożarna z Pyskowic oraz dwie karetki pogotowia.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI