r e k l a m a


Gliwice prawdopodobnie nie dostaną żadnych pieniędzy z Unii Europejskiej

Premier Donald Tusk niedawno chwalił się, ile pieniędzy udało mu się przywieźć z Brukseli.

Tymczasem Zarząd Województwa przyjął Projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Niestety, w projekcie nie ma żadnej gliwickiej inwestycji. Rozpoczęła się faza konsultacji społecznych. Otwiera to kolejny etap prac nad przygotowaniem dokumentu do negocjacji z Komisją Europejską. Łączna wartość inwestycji w województwie to 3,8 mld zł, a zakładane dofinansowanie wynosi 2,8 mld zł.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego określa obszary i działania, na jakie Województwo Śląskie otrzyma środki na rozwój regionu z Europejskiego Funduszu Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. Dokument zawiera wstępną listę kluczowych inwestycji rekomendowanych do realizacji w przyszłej perspektywie finansowej w ramach pozakonkursowej ścieżki wyboru.

Na liście nie znalazł się żaden projekt z Gliwic.

– Dziś odbywa się spotkanie członków Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego, na którym prezydent Zygmunt Frankiewicz będzie poruszał temat projektów zakwalifikowanych do dofinansowania unijnego – mówi Marek Jarzębowski, rzecznik UM w Gliwicach.Zmiany w nowo przyjętym dokumencie w stosunku do jego wstepnej wersji wynikają z przeobrażeń w projektach rozporządzeń unijnych oraz odpowiednich regulacji w dokumentach krajowych ustanawiających zasady konstruowania regionalnych programów operacyjnych.

Przyjęty dokument podlega obecnie konsultacjom społecznym, które potrwają do 24 maja br. Uwagi i komentarze należy przesyłać za pomocą formularza udostępnionego na stronie.

Gliwice zgłosiły do unijnego dofinansowania takie projekty, jak np:
– Rozbudowa lotniska w Gliwicach
– Przebudowa i modernizacja zabytkowych Ruin Teatru Victoria przy alei Przyjaźni
– Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gliwickim Centrum Medycznym przy ul. Kościuszki
– Rozwój Szlaku Zabytków Techniki – Radiostacja Gliwice
– Utworzenie tzw. Nowego Centrum w okolicach dworca PKP

Niestety, wszystko wskazuje na to, że żaden z gliwickich projektów nie może liczyć na dofinansowanie ze środków UE.

Lista projektów zakwalifikowanych do dofinansowania

ue-lista1
ue-lista2
ue-lista3

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

36 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
11 lat temu

jakoś nie jestem zdziwiony i to nie dlatego że (tak jak mówią niektórzy) Frankiewicz nie potrafi załatwić i napisać dobrego projektu, tutaj chodzi o to że koledzy z Platformy Obywatelskiej chcieliby w końcu przejąć władze w Gliwicach ale w starciu z Frankiewiczem nie mają szans i dlatego rzucają mu takie kłody pod nogi. teraz mieszkańcom będą wmawiać że Frankiewicz niczego nie potrafi załatwić itp. wszystko wygląda na ustawione po to żeby w końcu Platforma wygrała wybory w Gliwicach (bo przeciez oni załatwią), swoim nie zablokują w Katowicach.

bart
bart
11 lat temu
Reply to  Anonimowo

PO to niech sobie znajdzie porządnego kandydata a nie wystawiają jakiś no name i się dziwią że z ZF nie mają szans. Ale to że jakieś Buczkowice dostały kasę a Gliwice nie to jest porażka. Zazdrośc i zawiść muszą mieć jakieś granice.

PS Fajnie że w Sośnicowicach wkońcu obwodnica będzie bo tiry roznoszą to miasteczko :/

taka pravda
taka pravda
11 lat temu
Reply to  bart

te „jakies Buczkowice” – to połączenie S 69 ze Szczyrkiem …. na tej samej zasadzie tak jak Sosnicowice moze beda mialy obwodnice – to moze tez i bez korkow w koncu dojedziesz do Szczyrku ?! wiec za bardzo sie nie rzucaj …

urywaczgwintów
urywaczgwintów
11 lat temu
Reply to  taka pravda

Do Szczyrku? On nie jeździ na narty, on jeździ na siłkę.

nikt ważny
nikt ważny
10 lat temu

to do Szczyrku wyłącznie na narty się jeżdzi? też nie jeżdżę na nartach,chyba nie ma takiego obowiązku?:P

urywaczgwitów
urywaczgwitów
10 lat temu

Do Szczyrku bardzo często się jeździ na narty, na siłkę bardzo rzadko.

normalny
normalny
11 lat temu

***** dupny skandal!!!!!!!!!!!

Anonimowo
11 lat temu

W trybie natychmiastowym trzeba odsunąć od rządzenia Tuska i jego świtę, a później ludzi Tuska z zarządów województw i innych bo niszczą i rujnują naszą Polskę

gorol
gorol
11 lat temu
Reply to  Anonimowo

… jasne … PIS nas uratuje … sa tam same tęgie … głowy

urywaczgwintów
urywaczgwintów
11 lat temu
Reply to  gorol

Gorol napisał „PIS nas uratuje są tam twarde głowy”,Najtwardszą ma Maciarewicz, niedługo na wraku wyrucha Jarka i zostanie prezesem PISu.

niedziwota
niedziwota
11 lat temu

Jeżeli miasto gada o jakiś idiotycznych inwestycjach w ogóle niezintegrowanych z potrzebami całego województwa to nie dziwota, że nic nie dostanie. Patrz centrum nauki przy radiostacji.

kibic
kibic
11 lat temu

Jest jeszcze pytanie czy te podmioty które starają się ośrodki unijne mają wkład własny, a więc zabezpieczone środki własne.Z tego co czytamy w prasie wiele podmiotów i miast jest zadłużonych, więc trudno będzie im spełnić kryteria otrzymania środków (innaczej mówiąc kredytu).

Anonimowo
11 lat temu

ktoś tu zygmunta nie lubi

12345
12345
11 lat temu

W nastepnych wyborach pogonią P.O. i wszystko wróci do normy.

andrzej
andrzej
11 lat temu

Gliwice są chyba najbogatszym miastem na Śląsku więc stać nas zarówno na remont ruin jak i na budowę oddziału ratunkowego. Co do remontu lotniska i budowy nowego centrum to powinniśmy znaleść inwestora prywatnego który by w to zainwestował.

gorol
gorol
11 lat temu
Reply to  andrzej

…oczywiście – skoro Gliwice są takie bogate to po co im pieniadze z Unii, które powinno sie przeznaczyć dla słabszych. A, ze w Gliwicach kupa nieprzemyslanych inwestycji – to juz inna sprawa. Topienie w tym mieście dodatkowych pieniedzy byłoby nieporozumieniem …

alf
alf
11 lat temu
Reply to  gorol

a po to gorolu ze jak daja to bierz…tu chodzi o to ze Katowice sie boja ze Gliwice beda atrakcyjniejsze….bo juz kasy maja tyle samo…i to ich boli najbardziej…

nikt ważny
nikt ważny
10 lat temu
Reply to  alf

atrakcyjniejsze Gliwice? no nie, smiech hehehehehe!!!! Podium Wam zbuduje wasz ZF będziecie bardzo atrakcyjni,tylko nie wiem czy bedzie was stac na bilety, a ja notarialnie zrobie zastrzeżenie,zeby moje podatki nie szły na to cudo:P

krzysiek
krzysiek
11 lat temu

Ciekawi mnie co na to POPIS na czele z Wygodą przecież to jego ziomale nam rzucają kłody pod nogi .Niech teraz ruszą tyłki i coś załatwią dla Gliwic a nie tlko krzyczeć co ja to bym nie zrobił .

nikt ważny
nikt ważny
10 lat temu
Reply to  krzysiek

macie swojego prezydenta,niech wam załatwia:P

kszyh0
kszyh0
11 lat temu

Mirosław Sekuła- niedoszły prezydent Zabrza, dziś marszałek województwa śląskiego. I wiemy już wszystko 🙂

gorol
gorol
11 lat temu
Reply to  kszyh0

… a co niby wiemy? …

alfona
alfona
11 lat temu
Reply to  gorol

ci co maja rozum to wiedza…a ty dalej mysl!!!!

maciek312
maciek312
11 lat temu

SKANDAL!!!

urywaczgwintów
urywaczgwintów
11 lat temu

Gorol napisał „skoro Gliwice są bogate”, a kto zabrania innym miastom być bogatymi, jak nie umiecie się gospodarzyć to pretensje do siebie i uczyć się gospodarności,szkoły puki co są jeszcze za darmo, dlaczego pieniądze z Unii mają iść do nieudaczników na zmarnowanie.
Komuna się skończyła.

gotol
gotol
11 lat temu

… „puki co” się pisze „póki co” – bo to nie pochodzi od „pukać” – czasem warto się puknąć w głowę, zanim się zacznie pukać bez sensu …

urywaczgwintów
urywaczgwintów
11 lat temu
Reply to  gotol

Oczywiście! Masz rację Przyjacielu! Jestem otwarty na argumenty i przyjmuję krytykę,komputerek nie podkreślił mi na czerwono błędu i tak to jakoś przeleciało.

nikt ważny
nikt ważny
10 lat temu

licz na swój rozum i wiedzę a nie na komputerek:P

urywaczgwitów
urywaczgwitów
10 lat temu
Reply to  nikt ważny

Święte słowa a czy np. na instynkt też mogę liczyć ?

alfona
alfona
11 lat temu
Reply to  gotol

gotol…gdyby nie pukanie po piwie….ich by nie bylo…zostaw tych napinaczy netowych…juz zycie i tak dalo im w dupeeee

urywaczgwintów
urywaczgwintów
11 lat temu
Reply to  alfona

O jakie pukanie po piwie chodzi? Nie chcesz chyba obrazić moich rodziców, ojciec już nie żyje i nie nadużywał trunków a mama jest starszą panią nie piła i nie pije alkoholu. W ogóle to proszę pisz jaśniej bo nie wiadomo co poetka miała na myśli.

nikodem dyzma
nikodem dyzma
11 lat temu

A nasi szanowni posłowie z Gliwic to jeszcze śpią snem zimowym, czy też nie chce im sie ruszyć i zrobić coś dla swoich mieszkańców, wyborców? No jak tak śpią sobie to jak sie obudza przed wyborami(czy to do Sejmu, Senatu i Europarlamentu) to moze niech poszukają wtedy innych wyborców…Ale widac tez, ze Gliwice nie są lubiane…ale to już taka Polska natura, ze jak komuś coś dobrze wychodzi to trzeba to zepsuć i rzucic kłody pod nogi…SMutna ta nasza rzeczywistośc, oj smutna…

nikt ważny
nikt ważny
10 lat temu
Reply to  nikodem dyzma

a co nam niby tak dobrze wychodzi? chyba tylko marnotrawienie pieniędzy

urywaczgwitów
urywaczgwitów
10 lat temu
Reply to  nikt ważny

Mów za siebie.

kaz
kaz
11 lat temu

Coś mi tu pachnie socjalizmem…

Ślepcy
Ślepcy
11 lat temu

po cholerę Gliwicom fundusze unijne, skoro Gliwice mają kasy jak ruski wojska. Nie łatwiej by sobie Frankiewicz z Tuskiem pokazali co trzeba, zmierzyli kto ma większego i po sprawie, a tak gruuuuubbbbbbe miliony, które przecież Gliwice mają, psu w du…e na Podium. W świecie, żeby utrzymać obiekty sportowe, trzeba się mocno napracować. A tu – same się zapłaci. Świat zjedzie do zakorkowanych, brudnych, dziurawych Gliwic i się zachwyci skansenem :).
Ale na zakończenie kariery, można przecież przeprowadzić „inwestycję życia” – powodzenia Prezydencie Wszystkich Gliwiczan – trzymamy …się za kieszenie 🙂

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI