r e k l a m a


Gliwice przygotowują się do akcji „Zima”

Niebawem temperatury spadną poniżej zera, z nieba zacznie prószyć śnieg, a na miejskich drogach rozpocznie się Akcja ZIMA.

Za jej przebieg, jak co roku, odpowiada Zarząd Dróg Miejskich, który już teraz ogłosił pełną gotowość do działania.

– W pierwszej kolejności – do godziny po ustaniu opadów śniegu – odśnieżane będą główne ciągi komunikacyjne: Drogowa Trasa Średnicowa, Droga Krajowa nr 88, ulice: Rybnicka, Pszczyńska, Toszecka, Tarnogórska. Pozostałe drogi w mieście muszą być przejezdne i zabezpieczone przed śliskością do trzech godzin po ustaniu opadów śniegu – wyjaśnia Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Zarząd Dróg Miejskich ma pod swoją „opieką” 771 miejskich ulic, 377 przystanków komunikacji miejskiej, oraz ok. 840 tysięcy m2 ciągów pieszych i rowerowych. Aby usprawnić prace drogowców teren miasta podzielono na dwanaście stałych rejonów. Dziewięć z nich obejmuje jezdnie, a pozostałe chodniki, przystanki komunikacji miejskiej oraz rejon przejazdu alarmowego Akcji ZIMA. Drogowcy dysponują w sumie 38 pługami i piaskarkami, które są przystosowane do odśnieżania i likwidacji śliskości na drogach.

Wszystkie istotne dla kierowców informacje o aktualnych danych pogodowych, a także ostrzeżenia przed trudnymi warunkami atmosferycznymi będą pojawiały się na 18 tablicach elektronicznych, które są rozmieszczone na terenie Gliwic.

Akcja ZIMA rozpocznie się na znak koordynatora ZDM, monitorującego komunikaty z dwóch stacji meteorologicznych, znajdujących się przy ul. Toszeckiej i Nowy Świat.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JaJko
JaJko
6 lat temu

„do godziny po ustaniu opadów” – dobre. A jeśli opad będzie ciągły to nie będą odśnieżać? Będą czekać aż do wiosny jak przestanie padać.

Stanislaw Tracz
6 lat temu

A co już sypie

Christoph Okon
6 lat temu

JAK CO ROKU?

Marcin Stańdo
6 lat temu

Nie dadzą polatac bo od razu wszystko odśnieżają :/

Mariusz Kubica Sr.
6 lat temu

Jak co roku. Wszystkie służby przygotowane..
zima może przychodzić.
Ledwo puszek spadnie, zaczyna się zasolanie ulic. A za chwile, przy wiekszym mrozie i opadach, informacje że zima zaskoczyła swą nietypowością.
Poczekajmy do oceny przygotowania drogowców, do zimy. Do tej konkretnej zimy.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI