Gliwice w metropolii? Oddaj głos w konsultacjach społecznych

Tworzenie metropolii zmierza do finału. Dzięki niej górnośląskie oraz zagłębiowskie miasta i gminy dostaną narzędzia i pieniądze, dzięki którym będą mogły skuteczniej rozwiązywać wspólne problemy, lepiej się razem promować i co najważniejsze – poprawiać warunki życia mieszkańców.

Dlatego warto zająć stanowisko w tej ważnej sprawie, biorąc udział w konsultacjach. Są one organizowane w 41 gminach mających tworzyć nowy związek metropolitalny.

Ogólnomiejskie konsultacje w Gliwicach potrwają jeszcze przez tydzień. Do 27 kwietnia mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię, odpowiadając na pytanie: CZY JEST PANI/PAN ZA WEJŚCIEM MIASTA GLIWICE W SKŁAD TWORZONEGO NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU METROPOLITALNEGO, O KTÓRYM MOWA W ART. 1 UST. 2 I 3 USTAWY Z DNIA 9 MARCA 2017 ROKU O ZWIĄZKU METROPOLITALNYM W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM?

Gliwickie konsultacje rozpoczęły się 14 kwietnia, a ich wynik zostanie ustalony do 4 maja, ale podany do publicznej wiadomości do 11 maja (na stronie internetowej miasta pod hasłem „ZWIĄZEK METROPOLITALNY – KONSULTACJE”).
Są one prowadzone poprzez przygotowane ankiety – w formie tradycyjnej (poprzez wypełnienie formularza papierowego) oraz elektronicznej (poprzez wypełnienie formularza elektronicznego). Mieszkańcy, którzy preferują formę tradycyjną, mogą wyrazić swoją opinię w ponad 20 punktach konsultacyjnych zlokalizowanych na terenie całego miasta – w Urzędzie Miejskim przy ul. Zwycięstwa 21 (Biuro Podawcze oraz Informacja Główna na parterze), filii UM przy ul. Jasnej 31A, a także w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej – w godzinach pracy tych placówek. Papierowy formularz do wypełnienia można otrzymać na miejscu, wyciąć z ostatniego wydania tygodnika „Miejski Serwis Informacyjny – Gliwice” (nr 15-16/2017 z 13 kwietnia) lub wydrukować ze strony internetowej miasta.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI