Firma otwarta

Ile razy myślałeś o tym aby zobaczyć od środka pracę w interesującej Cię firmie? Ile razy chciałeś sprawdzić, czy to co piszą jest zgodne z tym jak jest naprawdę? Chyba każdy zastanawiał się kiedyś jak to jest w miejscach gdzie nas nie ma.

Praktyka organizowania dni otwartych nie jest nowa. Uczelnie wyższe, salony samochodowe, placówki ochrony zdrowia organizują takie wydarzenia regularnie. Gliwicka firma i-systems także otworzyła się na ludzi. 6 i 7 kwietnia zorganizowała Dni Kariery, które były częścią akcji: Przyjdź do nas z CV na śniadanie. Były to dwa intensywne dni, zorganizowane dla zapisanych wcześniej osób. Głównym celem tego wydarzenia było pokazanie jak wygląda praca w IT w codziennych warunkach. i-systems przygotowało dla uczestników cztery godziny atrakcji, każdego dnia, podczas których można było lepiej poznać specyfikę ich pracy. Oto krótka relacja z tej niecodziennej inicjatywy.

9:00
Wszystko zaczęło się od luźnego przywitania uczestników. Osoby, które odwiedziły w te dni i-systems, znały przedstawicielki firmy m.in. z targów pracy organizowanych przez Politechnikę, ich obecności na wydziale AEiI. Goście zapraszani byli na firmowe śniadanie, które jest tradycją w i-systems. Szwedzki stół i rozmaite kawy czekały na nich. W tym czasie uczestnicy mogli się zaaklimatyzować, poznać się wzajemnie i zostawić CV. Firmie zależało aby uczestnicy Dni Kariery rozpoczęli dzień dokładnie tak jak dzieje się to zazwyczaj.

10:00
Kluczowym momentem były rozmowy z przedstawicielami poszczególnych działów, które poprzedzała wycieczka po firmie. Największe zainteresowanie wzbudzał dział IT. Nie zabrakło jednak pytań o pracę w sprzedaży, marketingu, czy dziale graficznym. Uczestnicy cenili sobie, że mogą zapytać o warunki i specyfikę pracy samych pracowników, co nie jest powszechną praktyką.

11:00
Zorganizowana została zabawa interaktywna, składająca się z dwóch części. Pierwsza skupiała się wokół wykonywania zadań w przestrzeni firmowej. Miało to rozruszać uczestników i zachęcić do lepszego poznania infrastruktury. Połączeni w grupy uczestnicy rywalizowali ze sobą w koleżeńskiej atmosferze. Druga część polegała na wypełnianiu kwestionariuszy, które miały być pracą i wartością indywidualną. Dzięki nim goście mogli poznać swoje priorytety i predyspozycje zawodowe.

12:00
Na zakończenie odbyła się część praktyczna, dla osób zainteresowanych programowaniem. Zorganizowany został wykład dotyczący programowania, poprowadzony przez pracownika i-systems, pt. “Zarządzanie kodem”. Odbyła się także dyskusja programistyczna, co było atrakcyjne dla przyszłych deweloperów.

Organizacja dni otwartych to znakomity sposób na zaznajomienie z firmą. i-systems wyszło naprzeciw oczekiwaniom rynku, zaproponowało rozwiązanie interaktywne, które zaowocowało rozmowami o pracę i praktyki. Pojawiło się dużo pochlebnych opinii o spotkaniu, co cieszyło organizatorów wydarzenia – dział Employer Brandingu i HR’u. “Odwiedziło nas prawie trzydzieści osób. Wśród nich studenci, ale i osoby aktywne na rynku pracy, co bardzo nas ucieszyło. – mówi Ewa Szafrańska z działu HR – Najmilszym zaskoczeniem był fakt, że chęć udziału w Dniach Kariery wykazały także osoby, które nie dostały od nas bezpośredniego zaproszenia. Uczestnicy sami zgłosili się z pytaniem, czy mogą przyjść, bo obserwują naszą firmę od pewnego czasu i są jej ciekawi. Z naszej perspektywy był to ważny dzień także wewnętrznie, pokazał nam jak zgraną ekipą jesteśmy. Wsparcie i pozytywne nastawienie do tego wydarzenia wśród pracowników i-systems było nieocenione.”

Działania poza schematem to powoli wizytówka i-systems. Zagadki programistyczne, rozgrywki w Teteris’a, teraz Dni Kariery, czym jeszcze zaskoczy i-systems przekonamy się niebawem. Z naszych wiadomości wynika, że dział Employer Brandingu przygotowuje kolejne ciekawe akcje, więcej szczegółów na i-systems inside na Facebooku i na naszym portalu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aro
Aro
5 lat temu

kiedys nikt by nie pomyslal zeby wpuscic do firmy obce osoby
fajna inicjatywa!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI