spot_img


Gliwice we wrześniu staną się stolicą światowych technopolii

Technopolie to miasta, w których bardzo prężnie rozwijają się nowoczesne technologie.

Wszystko za sprawą 8.Generalnego Zgromadzenia Światowego Stowarzyszenia Technopolii (WTA). – Od lat konsekwentnie wspieramy rozwój nowoczesnych technologii. Stworzyliśmy Technopark, który według ekspertów jest jednym z najciekawszych tego typu projektów w Polsce – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

– Dzięki współpracy ekspertów z Politechniki Śląskiej oraz przedsiębiorców mogą powstawać projekty jedyne w swoim rodzaju, na najwyższym stopniu zaawansowania technologicznego. Na styku biznesu i nauki tworzy się nowa jakość, co jest szczególnie ważne dla rozwoju dzisiejszej gospodarki – dodaje prezydent.

Gliwice są jedynym polskim miastem należącym do WTA, a dołączyły do niego w 2005 roku, jako dobrze rokujące, przyjazne innowacyjnym technologiom miasto.

-Przyznanie naszemu miastu prawa organizacji Generalnego Zgromadzenia to jeden z dowodów na to, że te dobre rokowania zaczynają się przekładać na konkretne projekty, świadczące o tym, że dorastamy do miana technopolii – dodaje Frankiewicz.

Powstała specjalna strona wydarzenia, która dostępna jest pod adresem www.wta2012.com. Znajdują się na niej informacje o Zgromadzeniu Generalnym, a także o Gliwicach. Jest tam także baza hotelowa oraz biuro prasowe.

Do WTA należy 80 najbardziej zaawansowanych technologicznie ośrodków z całego świata.

Stowarzyszenie stanowi platformę konsultacji, organizuje liczne konferencje, promuje gospodarkę opartą na wiedzy. Miasta, które należą do WTA stawiają przede wszystkim na rozwój technologii. Do Stowarzyszenia można się zgłosić, bądź zostać zaproszonym. Gliwice zostały zaproszone.

W ramach 8 Generalnego Zgromadzenia Członków WTA zorganizowany zostanie szereg wydarzeń:

Generalne Zgromadzenie Członków WTA
Statutowe, zwoływane co dwa lata zebranie członków stowarzyszenia, przyjmujące sprawozdania z realizacji zadań przez Zarząd, zatwierdzające kierunki rozwoju.

Międzynarodowa Konferencja „Ochrona własności intelektualnej – szansa czy zagrożenie dla innowacyjności”
Czy zachodni system ochrony praw intelektualnych, powstały by chronić innowatorów zdaje egzamin? Czy prawne wybiegi gigantów służą konkurencji i rozwojowi innowacyjności? Na te i inne pytania będą próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy konferencji.

Forum Burmistrzów
Spotkanie przedstawicieli miast członkowskich, poświęcone wymianie doświadczeń w dziedzinie wsparcia innowacji.

Forum Rektorów
Spotkanie przedstawicieli uniwersytetów członkowskich WTA poświęcone zagadnieniom innowacyjności w edukacji oraz life long learning (uczenia się przez całe życie)

Imprezy towarzyszące
Dzień nauki i przemysłu – organizowana przez gliwicki Technopark cykliczna impreza, która w ciekawy i widowiskowy sposób prezentuje firmy rozwijające się w placówce.

Koncert Finałowy – plenerowa impreza muzyczna, w której udział wezmą goście Zgromadzenia, mieszkańcy Gliwic oraz regionu. Wystąpią Ewa Farna i Blue Cafe.

Piknik naukowy dla dzieci i młodzieży
Przegląd Filmów Science-Fiction w kinie Amok

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kocham Gliwice
Kocham Gliwice
10 lat temu

Oczywiście referendyści nie zauważają wcale tego co się dzieje w Gliwicach.

Zapraszam Was tutaj: http://www.facebook.com/pages/Kocham-Gliwice/386728298041019

Nie dajcie się zastraszyć! Strona jest legalna!

Dla osób bez FB – http://kochamgliwice.blogspot.com/

Rozsyłajcie! Mówcie ludziom! Niech usłyszą prawdę!

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI