r e k l a m a

spot_imgspot_img

Gliwice wybrały radnych na osiedlach

Zainteresowanie wyborami do rad osiedlowych było bardzo słabe.

Przykładowo w skład Rady Osiedla Wójtowa Wieś wejdzie osoba, która zdobyła zaledwie 48 głosów, na os. Wojska Polskiego kandydat, którego poparły 42 osoby.
Przypomnijmy, że rady osiedlowe to najniższy szczebel samorządu. Odgrywają przede wszystkim rolę opiniotwórczą, społeczną i kulturalną. Ich przedstawiciele są od tego, by w pierwszej kolejności reagować na codzienne problemy mieszkańców danego osiedla. Mogą zatem przedstawiać władzom samorządowym swoje stanowisko w sprawach dotyczących m.in. organizacji ruchu na osiedlu, lokalizacji obiektów usługowych, placów zabaw czy miejsc parkingowych, projektu planu zagospodarowania przestrzennego, planowanych i realizowanych przez miasto inwestycji, remontów dróg, usytuowania przystanków, zmian w sieci szkół i przedszkoli. Rady osiedlowe organizują też okolicznościowe festyny i starają się integrować mieszkańców.

Wyniki wyborów można znaleźć tutaj.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
8 lat temu

177 osób – frekwencja 2% ????????????? ile to kosztowało ???????????? dlaczego nie można takiego głosowania przeprowadzić internetowo ? To najniższy szczebel na którym można by przetestować działanie ePUAP, SEKP i innych takich ŚKUPów.

Marx
Marx
8 lat temu

Szkoda że redakcja obudziła się PO wyborach. Ehhh….
—-
Redakcja: Pisaliśmy przed wyborami (https://infogliwice.pl/?p=28149), wrzucaliśmy też info na Facebooka.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI