Gliwice wybudowały 1700 mieszkań TBS. Zobacz wideo

W tym roku mija 20 lat od powstania TBSów w Gliwicach. Był to czas, w którym udało się zrobić naprawdę wiele. W ciągu tych 20 lat dwie miejskie spółki, czyli ZBM I TBS i ZBM II TBS wybudowały łącznie 80 budynków w ramach, w których znalazło się ponad 1700 lokali mieszkalnych. Zadbano też o nowoczesne lokale użytkowe, których powstało ponad 70.

W czwartek w Kinie Amok odbyła się konferencja, na którą przyjechali prezesi i przedstawiciele wielu TBSów z całej Polski. Podczas konferencji uczestnicy rozmawiają o wyzwaniach stojących dzisiaj przed ich firmami. Gliwice często wyznaczają trendy w budownictwie. Realizują duże inwestycje mieszkaniowe. Jednymi z najpiękniejszych osiedli są Bajkowe zrealizowane przez ZBM I TBS oraz osiedle przy ul. Granicznej i Wiązowej, które powstało dzięki ZBM II TBS. W tych miejscach gliwiczanie znaleźli wspaniałe warunki do zamieszkania. Znajdują się tam nie tylko nowoczesne lokale, ale i cała infrastruktura – w tym place zabaw.

Zobacz wideo w GliwiceTV

Piękne, komfortowe budynki powstały też m.in. przy ulicach: Witkiewicza, Mikołowskiej, Jana Pawła II, Zabrskiej, Lipowej, Wieczorka, Strzelców Bytomskich, Dworskiej, Uszczyka, Aronii i Agrestowej.

W ciągu 20 lat obie gliwickie spółki pozyskały prawie 124 miliony złotych w postaci kredytów preferencyjnych z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jednak budowa mieszkań to nie jedyne zadanie, które realizują spółki. Zarządzają zasobami Miasta Gliwice. Mowa o blisko 12 tysiącach lokali mieszkalnych, 753 lokalach użytkowych oraz 1470 garażach. Zarządzają też 1213 wspólnotami mieszkaniowymi. Kolejnym istotnym zadaniem jest likwidacja niskiej emisji czyli walka ze wszechobecnym smogiem. ZBM I TBS oraz ZBM II TBS włączyły się w działania władz Gliwic. Wspólnie podłączają lokale komunalne do PEC oraz wymieniają nieekologiczne systemy grzewcze na te przyjazne środowisku. W 2018 roku w 91 wspólnotach mieszkaniowych do miejskiej sieci ciepłowniczej podłączono 139 lokali gminnych oraz 167 lokali własnościowych. Natomiast w budynkach gminnych 174 lokale.

W najbliższej przyszłości powstaną kolejne budynki m.in. przy ul. Opolskiej, Górnej i Kujawskiej.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Cliper
Cliper
2 lat temu

Piękne,nowoczesne i mega drogie!
Co do jakości wykonania najlepiej niech wypowiedzą się najemcy

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI