r e k l a m a

spot_imgspot_img

Gliwice wydadzą 7 milionów złotych na docieplenia szkół i przedszkoli

Już zdecydowana większość placówek oświatowych w Gliwicach jest po termomodernizacji. Program ocieplania szkół i przedszkoli prowadzony jest w naszym mieście od 2005 roku.

W tym czasie zrealizowano blisko 70 termomodernizacji. To jeden z najlepszych wyników na Śląsku. Podczas tegorocznych wakacji kolejne placówki zostaną ocieplone i odnowione.

Oprócz termomodernizacji przedszkoli nr 22, 25, 33 i 42 prace obejmują również zespół szkół samochodowych przy ul. Kilińskiego. W przygotowaniu są dokumenty potrzebne do realizacji podobnego zadania w Zespole Szkół Ogólnokształcących Specjalnych przy ul. Gierymskiego. Niebawem mają także rozpocząć się prace związane z termomodernizacją warsztatów szkolnych przy ul. Strzelców Bytomskich.

Program termomodernizacji współfinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Tym razem na docieplenia wydanych zostanie łącznie ponad 7 milionów złotych. Z czego dofinansowanie ze wspomnianego funduszu wyniesie 2,5 miliona zł.

Łukasz Fedorczyk

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI