Zauważył pijanego kierowcę. Zadzwonił na policję

Telefoniczna informacja i szybka reakcja pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny kierującego samochodem pod wpływem alkoholu.

Świadek, który zadzwonił na policję, wykazał się brakiem akceptacji dla tego typu zachowań. Niewykluczone, że dzięki jego zdecydowanej postawie udało się zapobiec tragedii na drodze. Historia miała miejsce dziś w nocy.

Około godziny 3.00 dyżurny gliwickiej policji otrzymał telefoniczną informację o kierowcy, który przyjechał na jedną ze stacji benzynowych przy ul. Pszczyńskiej w Gliwicach i dokonał zakupów. Jego zachowanie w sklepie oraz późniejszy sposób jazdy nasunęły świadkowi podejrzenia, że człowiek ten może być nietrzeźwy. Anonim nie pozostał obojętny. Z obawy o los potencjalnych ofiar kierującego powiadomił stróżów prawa. Patrole natychmiast rozpoczęły poszukiwania wskazanego volkswagena passata. Po kilku minutach zatrzymano go – jechał przez Bojków w stronę Knurowa.

Kontrola stanu trzeźwości wykazała u 28-letniego kierowcy 1,5 promila alkoholu we krwi. Knurowianin stracił już prawo jazdy. Grożą mu 2 lata więzienia i wysoka grzywna.

To kolejny przykład na to, że czujność obywateli ma kolosalne znaczenie w dbaniu o nasze wspólne bezpieczeństwo. Pamiętajmy: nie reagujesz — akceptujesz. Policyjna kampania o takim haśle daje możliwości, by udowodnić, że mieszkańcom też zależy, aby na naszych drogach było bezpieczne.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI