r e k l a m a


Gliwicka firma rośnie w siłę. LGBS tworzy federację

LGBS Polska nabył od Benefit Systems SA pakiet udziałów w spółce informatycznej X-Code, specjalizującej się w rozwiązaniach CRM oraz outsourcingu IT.

W ten sposób X-Code dołączył do Grupy Euvic, która jest największą w tej części Europy federacją spółek informatycznych, stworzoną przez śląską spółkę.

X-Code uzupełni ofertę Grupy Euvic w zakresie MS Dynamics CRM, a także pozwoli rozbudować jej potencjał produkcyjny, który już w tym momencie liczy ponad 1000 programistów. Dzięki tej transakcji dostęp do tych połączonych zasobów zyska także Benefit Systems, ekspert w zakresie tworzenia i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych. Firma ta pozostała największym udziałowcem X-Code. LGBS ma opcję dokupienia dodatkowych 15 procent akcji X-Code do 2017 roku.

– Nabycie części udziałów w X-Code to wynik realizowanej przez nas od niemal czterech lat strategii budowania Grupy Euvic. Już teraz jest to największa w Europie Środkowo-Wschodniej federacja spółek informatycznych i cieszę się, że dołączył do niej X-Code. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie postawa negocjatorów Benefit Systems, którzy mieli na uwadze przede wszystkim dobro i dalszy rozwój spółki X-Code – powiedział Wojciech Wolny, Prezes Zarządu LGBS Sp. z o.o. i pomysłodawca powstania Grupy Euvic.

– Dołączenie X-Code do Grupy Euvic umożliwi nam dalszy rozwój i świadczenie jeszcze bardziej kompleksowych usług w zakresie tworzenia rozwiązań informatycznych i teleinformatycznych dla naszych obecnych klientów i nowych, pozyskiwanych dzięki przynależności do Grupy Euvic. Jednocześnie wspólna oferta w zakresie rozwiązań Dynamics CRM pozwoli nam adresować potrzeby biznesowe największych organizacji w Polsce i na świecie. Dlatego cieszę się, że doszło do tej transakcji – powiedział Jakub Łytkowski, Prezes Zarządu X-code Sp z o.o.

LGBS nabył dotychczas udziały większościowe takich spółek technologicznych, jak: Junisoftex Sp. z o.o., Grupa Spot Sp. z o.o., Speednet Sp. z o.o., Bipronet Sp. z o.o., a także pakiet akcji IT-Dev Sp. z o.o., Fild.Net Sp. z o.o. oraz Omnis Sp. z o.o. W skład grupy wchodzą także startupy – LGBS Energia Sp. z o.o. i PI Systems, austriacki współzałożyciel LGBS – LG Nexera AG, Internetium Sp. zo.o. Całość zamyka spółka córka LGBS w USA – LGBS Software LCC. Powiązana z LGBS jest także spółka Multishoring.info, specjalizująca się w oferowaniu usług IT w modelu nearshoringowym.

Łącznie w LGBS i powiązanych z nią firmach jest zatrudnionych ponad 1000 inżynierów pracujących w biurach w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdyni, Katowicach, Gliwicach, Bielsku-Białej, Częstochowie, Wrocławiu, Rzeszowie, a także w Wiedniu i Nowym Jorku.

Wartość usług sprzedanych przez te firmy w 2014 roku wyniosła ponad 120 mln złotych netto, a liczba klientów to blisko 1000 organizacji.

Jak zapowiada Wojciech Wolny, w najbliższym czasie Grupę Euvic będzie czekać kilka istotnych wydarzeń, w tym zmiana nazwy LGBS na Euvic i inkorporacja części spółek z grupy w struktury nowej firmy. Jednocześnie jednak cały czas będzie utrzymany model federacji, gdzie firmy zainteresowane scenariuszem współpracy z zachowaniem elastycznego podejścia i niemal całkowitej niezależności, będą miały taką opcję do swojej dyspozycji.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI