r e k l a m a


Gliwicka policja ma nowego szefa. Wcześniej pracował w Zabrzu

W Komendzie Miejskiej Policji w Gliwicach odbyło się dziś uroczyste wprowadzenie nowego komendanta.

Szef śląskiej policji, inspektor Krzysztof Justyński, powołał na to stanowisko dotychczasowego zastępcę komendanta miejskiego w Zabrzu, nadkom. Marka Bajcera. Jednostkę przekazał nadkomisarzowi mł. insp. Mariusz Luszawski, I zastępca komendanta gliwickiego garnizonu.

Dzisiaj o godz. 14.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Gliwicach odbyła się uroczystość przekazania jednostki (poprzednik nowego komendanta, insp. Dariusz Augustyniak, awansował na stanowisko szefa policji świętokrzyskiej). Jednostkę nowemu komendantowi przekazał mł. insp. Mariusz Luszawski, I zastępca komendanta miejskiego. Decyzję o przekazaniu wręczył zaś zastępca komendanta wojewódzkiego w Katowicach nadkom. Mariusz Krzystyniak.

W uroczystym wprowadzeniu nowego szefa udział wzięli komendanci gliwickich komisariatów, naczelnicy wydziałów oraz kierownicy komórek organizacyjnych KMP. Byli też goście – przedstawiciele miast i gmin powiatu, kierownictwo prokuratur rejonowych, aresztu śledczego, jednostek wojskowych, straży miejskich i podmiotów na co dzień współpracujących z gliwicką policją.


Nadkomisarz Marek Bajcer do służby wstąpił w 1991 roku. Jego kariera zawodowa od początku związana była z naszym garnizonem. Najpierw pracował w Kompanii Pogotowia Policyjnego i Patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Gliwicach. W 1998 r. objął stanowisko asystenta wydziału kryminalnego, a w 2000 – stanowisko detektywa sekcji kryminalnej. Od 2004 r. nadkom. Bajcer służył jako detektyw zespołu do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, a od 2006 był detektywem zespołu do walki z przestępczością przeciwko mieniu. 1 listopada 2007 r. został specjalistą Zespołu Operacji Policyjnych Sztabu Policji KMP w Gliwicach, a w listopadzie 2009 – naczelnikiem Wydziału Sztab Policji KMP.
Od prawie roku nadkom. Marek Bajcer pełnił służbę w zabrzańskim garnizonie – w lipcu 2015 powierzono mu obowiązki zastępcy komendanta miejskiego. Odpowiadał za pion prewencji oraz ruchu drogowego. Od lutego br. był pierwszym zastępcą komendanta policji KMP Zabrze.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
egon
egon
7 lat temu

Biedna Madzia…gdziesz ona się podzieje…?

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI