spot_imgspot_img


Gliwicka starówka rozbrzmiewa salonową muzyką

Fundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej 22 lipca 2018 roku zaprasza o godz. 12.00 na drugi koncert II edycji cyklu koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA pod tytułem Otwarty salon muzyczny, które odbywają się w każdą 3 niedzielę miesiąca od czerwca do września, zawsze w samo południe w różnych miejscach wokół Starego Miasta w Gliwicach.

Muzyka salonowa, grana na żywo w plenerze już od 2017 roku tworzy nową tradycję spędzenia wolnego czasu w ciekawych przestrzeniach miasta, jednocześnie nadając im niezapomniany klimat. W programach plenerowych koncertów zespół zaprezentuje muzykę, która z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewała w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i była obecna na wielu wykwintnych balach. Usłyszymy same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów.

ELEGANZA zawsze o godz. 12.00 występuje w następujących miejscach:
17.06.2018 – Skwer Bottrop
22.07.2018 – Rynek Miasta
19.08.2018 – Pod Murami
16.09.2018 – Park Chopina

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju. Koncert premierowy zespołu odbył się 4.09.2016 roku w Parku Chopina w Gliwicach. Tworzą go liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska czy Akademia Muzyczna w Katowicach.

ELEGANZA występuje w zróżnicowanej obsadzie instrumentów, co daje możliwość dopasowania się do każdej przestrzeni i warunków zarówno w salach, jak i w plenerze oraz rozszerza ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej dla swoich słuchaczy.

Koncerty zostały dofinansowane z budżetu Miasta Gliwice. Portal infogliwice.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI