Nowy napastnik już strzela dla Piasta. Zobacz wideo

W sobotnim sparingu rozegranym w Dankowicach Piast Gliwice wygrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3-1 (2-0). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Mateusz Mak, Joel Valencia i nowy napastnik Piotr Parzyszek.

Wpis na listę strzelców
0-1 – Marcin Pietrowski dośrodkował w pole karne do Mateusza Maka, który był niepilnowany i nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce.
0-2 – Joel Valencia zakończył szybką kontrę Niebiesko-Czerwonych i pokonał bramkarza uderzeniem w długi róg.
0-3 – Marcin Pietrowski dośrodkował do Tomasza Jodłowca, który zgrał piłkę do Piotra Parzyszka, a ten bez prblemu podwyższył prowadzenie Niebiesko-Czerwonych.
1-3 – Michał Rzuchowski wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego i umieścił piłkę obok próbującego interweniować Karola Dybowskiego.

Spotkanie w skrócie
– W pierwszych minutach lepiej radzili sobie piłkarze Piasta, którzy kontrolowali sytuację na boisku. Niebiesko-Czerwoni stworzyli sobie kilka okazji, ale brakowało ostatniego podania. W 14. minucie zaatakowali rywale gliwiczan, którzy wywalczyli rzut wolny w okolicach pola karnego.
W 19. minucie Patryk Dziczek oddał groźny strzał z powietrza, ale z jego uderzeniem poradził sobie Rafał Leszczyński. Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się Mateusz Mak, ale skrzydłowy Piasta przestrzelił.
W 30. minucie Mak wykazał się lepszą skutecznością i uderzeniem głową otworzył wynik rywalizacji. Niespełna 120 sekund później było już 2-0, a na listę strzelców wpisał się Joel Valencia.
– Druga połowa dobrze rozpoczęła się dla Niebiesko-Czerwonych, którzy szybko podwyższyli prowadzenie. Bramkę w swoim debiucie zdobył Piotr Parzyszek.
W 64. minucie goście dobrze wyknali rzut wolni i zmiejszyli straty. Gola dla Podbeskidzia zdobył wówczas Michał Rzuchowski, który zaskoczył Karola Dybowskiego uderzeniem głową.

Z perspektywy kibica
– Spotkanie odbyło się na Stadionie Pasjonata Dankowice.

Poza obiektywem
– Gra kontrolna z Podbeskidziem Bielsko-Białą była dla Piasta czwartym sparingiem w letnim okresie przygotowawczym.
– Kolejnym sparingpartnerem podopiecznych Waldemara Fornalika będzie Sigma Ołomuniec.
– Po raz pierwszy w barwach Piasta zagrali nowi zawodnicy Jorge Felix oraz Piotr Parzyszek.
– To pierwsza wygrana Niebiesko-Czerwonych w letnim okresie przygotowawczym.

Podbeskidzie: Leszczyński – Modelski (60. Jaroch), Bougaidis, Jończy (60. Komor), Oleksy – Bąk (63. Kozak), Wiktorski (55. Rzuchwski), Rakowski (46. Guga), Sierpina (46. Goncerz) – Kostorz (55. Gandara), Sabala (46. Płacheta).

Piast: Szmatuła (46. Dybowski) – Pietrowski, Czerwiński, Sedlar (46. Korun), Kirkeskov – Dziczek (46. Sokołowski), Jodłowiec (68. Dziczek) – Mak (55. Jagiełło), Valencia (60. Borkała), Badia (46. Felix) – Papadopulos (46. Parzyszek, 72. Krakowczyk).