Gliwicka, wielka flaga Polski „wystąpi” na Woodstocku

Wielka sektorówka, o powierzchni 1560 m2, złożona z 34 pasów białych i czerwonych, zszytych razem w firmie Opinion Strefa Druku w Gliwicach, przeżyła już sporo.

Powstała w 2012 roku z okazji Mistrzostw Europy, które odbyły się w Polsce i na Ukrainie. Tym razem czeka ją głośna muzyka oraz wiele tysięcy rozgrzanych serc i okurzonych ciał. Zmierza bowiem na tegoroczny festiwal Przystanek Woodstock.
Podczas jednego z meczów Tomasz Zimoch, komentator sportowy, zadał pytanie, które popłynęło w Polskę: „dlaczego nie mamy jako naród własnej, wielkiej flagi, która służyłaby kibicom na takie właśnie okazje?” Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Opinion Strefa Druku oraz SICO Polska wspólnym wysiłkiem oraz zasobami stworzyły największą w kraju flagę. W Świnoujściu powstała w tym roku flaga, określana przez niektórych jako największa, ale trzeba podkreślić, że jest to największa powiewająca flaga. Ta z firmy Opinion nie wisi luźno na wietrze, choć można powiedzieć, że unosi. I to nie siebie unosi, lecz ludzi którzy ją trzymają nad swoimi głowami. Tak było podczas Euro 2012, gdy debiutowała podczas meczu Polska-Czechy, a później dziękowała gościom w półfinale Niemcy-Włochy. Tak było też, gdy witała wjeżdżających na metę kolarzy 69. edycji Tour de Pologne. Unosiła na Igrzyskach Polonijnych w Kielcach. I po raz kolejny na Euro, tym razem we Francji, w historycznym momencie awansu biało-czerwonych do półfinału. Wymagało to od pracowników firmy Opinion całkiem sporo przygotowań i starań by się tam znalazła. Koniec końców, UEFA dała zielone światło dla sektorówki. Flaga już od początku spełniania normy niepalności wymagane przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich, jednak jej pojawienie się na meczu we Francji kosztowało nieco więcej wysiłku.

Już za niedługo flaga odwiedzi kolejne miejsce stwarzając niepowtarzalną okazję do znalezienia się tuż pod nią. Zostanie rozwinięta pod sceną na tegorocznym festiwalu Przystanek Woodstock, na którym gościła już kilka razy.


Jak podają organizatorzy, tym razem cała akcja odbędzie się to około północy, pierwszego dnia imprezy (3. sierpnia), podczas koncertu The Dead Daisies – muzycznego kolektywu złożonego z amerykańskich i australijskich rockmanów. Należą do niego John Corabi, Marco Mendoza, Brian Tichy, David Lowy oraz od niedawna Doug Aldrich.
Muzycy będą grać rock’n’rollowy standard złożony z utworów traktujących o wolności i swobodzie, czyli tym, czym żyje rock od początków swojego istnienia. To interesująca inicjatywa, szczególnie ze względu na czas, w którym się odbędzie – podczas wielkich protestów w dużych i średnich polskich miastach i wzmożonej dyskusji o panującym w kraju ustroju i jego przyszłości. W tym kontekście właśnie zostanie rozłożona największa flaga Polski. Zmieści się pod nią kilka tysięcy osób, pod częścią białą, symbolizującą czystość intencji, oraz czerwoną, wskazującą na odwagę i poświęcenie.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI