Gliwicki Technopark rozbudowuje się. Powstanie nowy obiekt

0
technopark
technopark

Gliwicki Technopark przymierza się do rozbudowy – powstanie trzeci budynek, w którym znajdzie się miejsce dla 20 firm z branży nowych technologii. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy inkubator może być gotowy w 2020 r.

Park Naukowo-Technologiczny TECHNOPARK GLIWICE, którego współzałożycielem i większościowym udziałowcem jest Miasto Gliwice, to samorządowy projekt z pogranicza nauki, biznesu i innowacyjnego przemysłu. Rozwija się coraz bardziej dynamicznie dając możliwość dobrego startu kolejnym firmom z branży nowych technologii.
Gliwicki Technopark posiada już dwa budynki – przy ul. Konarskiego o powierzchni 3 500 m2 oraz przy ul. Wincentego Pola o powierzchni 1 000 m2.

W dwóch budynkach Technoparku działa obecnie około 60 firm. Niedługo ta liczba się zwiększy do niemal 80.

Technopark przymierza się do budowy trzeciego budynku. Nowoczesny budynek będzie miał trzy kondygnacje i powierzchnię użytkową około 1 370 m2 dla 20 firm. Będzie zintegrowany z istniejącym już inkubatorem specjalnym łącznikiem, w którym również znajdą się biura. Przed budynkiem powstaną miejsca postojowe, droga wewnętrzna oraz chodniki. Budowa nowego inkubatora będzie kosztowała około 5 mln zł.

Przetarg na budowę został już ogłoszony. Projekt nowego inkubatora wykonała Pracownia Construktor. Wykonawca inwestycji, od dnia podpisania umowy, będzie miał 14 miesięcy na realizację inwestycji.

Na wybudowanie dotychczasowych budynków przeznaczono niemal 29 mln zł. Biura wyposażono w media, instalację teletechniczną, internet. Znajdują się tam pomieszczenia biurowe, certyfikowane laboratorium komputerowe ECDL, kuchnie i pokoje spotkań. Spółka zapewnia dostęp do nowoczesnych wnętrz, pakietu szkoleń, specjalistycznego doradztwa biznesowego oraz technologicznego, a także wsparcia biznesowego potrzebnego do efektywnego prowadzenia firmy i działań promocyjnych. Atutem jest też świetna lokalizacja – dzielnica akademicka Politechniki Śląskiej oraz sąsiedztwo DTŚ i węzłów autostrad A1 i A4, które zapewniają dogodną komunikację z ważnymi ośrodkami naukowo-biznesowymi w kraju i za granicą.

MSI

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments