r e k l a m a


Gliwiczanie na podium. Bolid się sprawdził (TV)

spot_img
r e k l a m a

Bolid Silesian Greenpower SG 2011 zdobył drugie miejsce w wyścigu The Greenpower Corporate Challenge.

Skonstruowany przez studentów Politechniki Śląskiej lekki pojazd elektryczny – niewiele ustępując ostatecznemu zwycięzcy – przez chwilę objął nawet prowadzenie na torze Silverstone. Gliwicki team jako jedyny osiągnął czas poniżej trzech minut podczas jednego okrążenia.

W niedzielę 1 maja na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii, gdzie zazwyczaj konkurują ze sobą bolidy Formuły 1, zmierzyło się 39 lekkich pojazdów napędzanych energią elektryczną. Wśród startujących teamów po raz kolejny znalazła się ekipa Politechniki Śląskiej, zgłaszając do wyścigu zupełnie nowy, wzbogacony o ulepszone rozwiązania techniczne bolid SG 2011.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2011_05/20110506_bolid_info_001.flv” /]
 

Bardziej aerodynamiczny kształt nowego bolidu, podobnie jak jego nisko osadzony środek ciężkości, który zdecydowanie poprawił stabilność pojazdu, przyczyniły się do tego, że z zeszłorocznej szóstej lokaty ekipa Politechniki Śląskiej wskoczyła na podium, zajmując zaszczytne drugie miejsce.

Gliwicki team przez chwilę był bliski zwycięstwa, kiedy na nieco więcej niż godzinę przez końcem zmagań wysunął się na pozycję lidera. Finalnie w dwóch ostatnich okrążeniach ustąpił pola zwycięskiej ekipie Simple Trug, zajmując ostatecznie drugie miejsce na podium tegorocznej edycji wyścigu The Greenpower Corporate Challenge.

Zespół Silesian Geenpower już zaraz po starcie rozwinął prędkość 58km/h, jakiej nie osiągał podczas jazd próbnych w kraju. Podobnie jak zwycięzca pokonał 120 okrążeń, podczas gdy zespół zajmujący kolejną lokatę zrobił ich o pięć mniej, a zdobywca czwartego miejsca aż o 11 mniej.

(Polsl.pl)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
12 lat temu

brawo!

Jacek
Jacek
12 lat temu

Z takim kierowcą to bym się przejechał nawet nad morze w zimie 🙂

studentka
studentka
12 lat temu

Politechnika ciągle odnosi sukcesy, a niektórzy obrażają rektora. Teraz widac ile on robi i jak pod jego okiem rozwija się uczelnia

Politolog
Politolog
12 lat temu

Rektor rektorem, ale tak naprawdę to chyba w studentach siła, bo to ich zasługa. Gratulacje.

Anonimowo
12 lat temu

Brawo dla studentów a nie dla rektora

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI