r e k l a m a

spot_imgspot_img

Gliwiczanie wybrali, kto będzie śpiewał i licznie przychodzą słuchać

Przed nami ostatni koncert jubileuszowej edycji Parkowego Lata. 31 sierpnia w Parku Chopina królować będzie piosenka francuska.

Wystąpią Beata Banasik, anastazja Simińska, Malwina klimek i Mateusz Bieryt. Warto przypomnieć, że tegoroczny program „Parkowego lata” ułożyli gliwiccy słuchacze. Wykonawcy zostali wyłonieni spośród tych wszystkich, którzy śpiewali w naszym mieście podczas minionych edycji „Parkowego lata”. W ubiegłym roku publiczność plenerowych imprez wypełniała ankiety wskazując artystów, których ponownie chciałaby zobaczyć i usłyszeć.

W minionych tygodniach na scenie przy Palmiarni Miejskiej wystąpili m.in.: Roman „Pazur” Wojciechowski, Jacek Wójcicki i Beata Rybotycka, Andrzej Sikorowski i Grzegorz Turnau, a w minioną sobotę – Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz.

Na finał zaplanowano koncert piosenki francuskiej w wykonaniu młodych artystów. Kim są bohaterowie sobotniego spotkania? Beata Banasik jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaworznie i Université d’Artois we francuskim Arras, a także laureatką: Festival International et Universitaire des Arts de la Scène, Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych w Olsztynie czy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku.

Laureatką tego ostatniego jest również rybniczanka Malwina Klimek. Studentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim występowała także na Ogólnopolskim Turnieju Śpiewających Poezję w Radomiu oraz Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Poetyckiej w Andrychowie.

Z kolei Anastazja Simińska pochodzi z Kalisza. Jest studentką na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureatką: Międzynarodowego Festiwalu „My – XXI wiek” w bułgarskim Słonecznym Brzegu, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Włoskiej „La Scarpa Italiana” i finalistką 47. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Z Grodem Kraka związany jest czwarty z artystów – Mateusz Bieryt. Studiuje tam w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Pochodzący z Nowego Sącza wykonawca ma na swoim koncie udział w Festiwalu Piosenki Wartościowej w Elblągu i Ogólnopolskim Turnieju Śpiewających Poezję w Radomiu.

W ich wykonaniu usłyszymy takie utwory, jak: „Na moście w Avignon”, „Mój kochanek z St. Jean”, „Akordeonista”, „Param”, „Cyganeria”, „Panna z Ostendy”. Koncert w parku zatytułowany „C’est la vie – czyli…” rozpocznie się o godzinie 19.30. Wstęp jest wolny! Na imprezę zaprasza miasto Gliwice.

Zobacz zdjęcia

[nggallery id=134]

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI