Granty, które zmieniają Gliwice

Fundusz Małych Grantów Europy Centralnej już drugi raz został dostrzeżony w raporcie Odpowiedzialny Biznes, który pokazuje wartościowe projekty z zakresu CSR w całej Polsce.

Do 17 kwietnia trwa nabór projektów do VI edycji wsparcia udzielanego przez EC. – Bardzo cieszymy się, że ponownie uwzględniono nasze działania w zestawieniu przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, czyli największe stowarzyszenie propagujące ideę biznesu, wspierające m.in. zmianę społeczną w naszym kraju – mówi Katarzyna Lenartowicz, zastępca dyrektora Europy Centralnej.

– To dla nas ogromne wyróżnienie oraz zachęta do ciągłej współpracy ze społecznością, w której działamy. Dlatego w naszych murach bardzo chętnie gościmy wartościowe inicjatywy społeczne wspierające mieszkańców Śląska. Bardzo mocno stawiamy także na ciekawe formy spędzania czasu wolnego organizując zimą bezpłatne lodowisko, czy zapowiadane na lato kolejne spotkania w kinie pod chmurką. W tym roku w raporcie „Odpowiedzialny Biznes 2015” dostrzeżono także działania Europy Centralnej wspierające popularyzację różnego rodzaju rodzinnych aktywności po pracy lub szkole, m.in. letnie kino, akcje związane z nauką gry w piłkę siatkową czy listopadowy projekt wystawienniczy realizowany we współpracy z Aeroklubem Gliwickim. Każdy, kto chce zmienić swoją małą ojczyznę, także może aplikować do VI edycji Funduszu Małych Grantów. Do 17 kwietnia przede wszystkim organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, ale też np. spółdzielnie socjalne czy koła naukowe mogą starać się o 2 000 złotych na swój projekt. – Nie ma tutaj złych i dobrych pomysłów – wyjaśnia Katarzyna Lenartowicz. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy realizowane w Gliwicach, Zabrzu i powiecie gliwickim, które będą wspierać szeroko rozumianą zmianę w naszych społecznościach. W ramach pięciu wcześniejszych edycji Funduszu Małych Grantów wspierano m.in. aktywne spędzanie czasu wolnego podczas wakacji, edukację na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, turnieje tańca dla młodych-zdolnych, których nie zawsze stać na wyjazdy na duże imprezy w innych miastach, akcje sportowe takie jak turnieje kolarskie, czy aktywne spędzanie czasu na rowerach. Zgłoszenia inicjatyw odbywają się poprzez specjalny formularz dostępny na stronie www.europacentralna.eu

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI