GZM wybierze nowego przewodniczącego

Górnośląski Związek Metropolitalny wybierze nowego przewodniczącego i zarząd.

W czasie spotkania ma także zapaść decyzja dotycząca 15 milionowej dotacji Ministerstwa Środowiska. Miałaby ona być przeznaczona na wykonanie dokumentacji projektowej spalarni śmieci, która ma powstać w Rudzie Śląskiej.

– Niestety takie środki nie pozwolą na wykonanie wszystkich prac związanych z dokumentacją — podkreśla Krzysztof Krzemińśki, rzecznik prasowy GZM-u, w rozmowie z Radiem Katowice.

Wokół spalarni śmieci w Rudzie Śląskiej zrobiło się głośno po tym, jak GZM stracił blisko 600 milionów złotych dotacji na jej budowę.

Stało się tak, ponieważ urzędnicy nie złożyli na czas wszystkich wymaganych dokumentów, a Ministerstwo Środowiska nie zgodziło się na przedłużenie terminu w jakim można było je dostarczyć.

(PR Katowice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tomek
tomek
12 lat temu

Czyli kto nie złozył dokumentów? Dotychczasowy przewodniczący GZM czyli Uszok? Czy prezydent Rudy Śląskiej, bo to się miało dziać w Rudzie?

600 milionów straty to chyba sporo.

zg
zg
12 lat temu

ja bym w pracy zapomnial przygotowac jakis dokument to mialbym prz&#*$(@( a tutaj panowie i panie bawia sie za nasze grube milijony i winnego ni ma!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI