r e k l a m a


Hala w Łabędach gotowa. Niebawem otwarcie

Nowoczesna i atrakcyjna wizytówka gliwickiej dzielnicy Łabędy niebawem zostanie otwarta.

Już 2 marca będzie można się przekonać, czy nowo powstałe centrum kulturalne i sportowe „Łabędź” przy ul. Partyzantów w Gliwicach porywa funkcjonalnością rozwiązań i estetyką wykonania.

W sąsiedztwie gliwickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 trwają ostatnie przygotowania do marcowego otwarcia „Łabędzia”. Nowy obiekt miejski za 16 mln zł to nie tylko nowoczesna hala sportowa, ale też sala widowiskowa, biblioteka, czytelnia i… siłownia na dachu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że budynek, w którym zastosowano m.in. energooszczędne technologie i materiały obniżające koszty eksploatacji, jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zobacz zdjęcia z otwarcia Łabędzia

Arena hali sportowej o wymiarach 48 x 28 metrów może służyć do uprawiania wielu dyscyplin zespołowych, m.in. koszykówki, piłki ręcznej, piłki nożnej halowej oraz siatkówki. W pobliżu ulokowano szatnie, prysznice oraz toalety. Jest także pokój medyczny, pomieszczenia dla trenerów oraz pokoje techniczne i magazyny. Na widowni przewidziano miejsce dla 288 osób. Dzięki rozkładanym trybunom liczbę tę można zwiększyć jeszcze o 112.

Część kulturalną tworzy sala widowiskowa ze sceną i widownią amfiteatralną (dla 103 osób) wraz z zapleczem. Ulokowano tam ponadto bibliotekę z salą główną, czytelnią, punktem obsługi czytelników, pracownią biblioteczną, przestrzenią wystawienniczą i galerią oraz zapleczem sanitarnym, socjalnym i magazynowym. Kilka pomieszczeń wielofunkcyjnych przeznaczono na potrzeby organizacji pozarządowych i rady osiedlowej, której działania przyczyniły się do budowy obiektu.

Wydzierżawienie „Łabędzia” na drodze przetargu to – obok marcowego otwarcia obiektu – kolejny krok miasta. Korzyści z takiego rozwiązania jest wiele.

Po pierwsze, pozwoli ono gliwickiemu samorządowi odzyskać podatek VAT. Co równie ważne – dzięki dzierżawie, po godzinach wykorzystania obiektu przez łabędzkie szkoły (VI Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum nr 8 wchodzące w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, a także Szkołę Podstawową nr 38) będzie on mógł służyć szeroko mieszkańcom dzielnicy i pozostałych części Gliwic. W takiej formule działają już miejskie hale sportowe przy ul. Górnych Wałów i Kozielskiej. Dzierżawcę (firmę ENDORFINA z Gliwic) ma już również nowo powstały, jeszcze nie otworzony obiekt sportowy przy ul. Chorzowskiej. Kiedy przyjdzie kolej na „Łabędzia”? To pokażą nadchodzące tygodnie, miasto przygotowuje się bowiem do rozpisania kolejnego przetargu w tej sprawie.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
maniu
maniu
10 lat temu

czy szanownej redakcji nie chciało się ruszyć i zrobić zdjęcie jak w rzeczywistości wygląda obiekt ?
było by ciekawe zestawienie. wizualizacja VS wykonanie.
Bardzo ładna hala 🙂

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI