spot_img

Handel certyfikatami szczepień. “Zaangażujemy służby”

“Zaangażujemy służby kontrolne NFZ w weryfikacje doniesień o handlu certyfikatami szczepień; to wyraz skrajnej nieodpowiedzialności, nie wyobrażam sobie, żeby ktoś ze środowiska medycznego brał na siebie odpowiedzialność fałszowania dokumentacji medycznej – powiedział szef MZ Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia był pytany na piątkowej konferencji prasowej o zjawisko handlu certyfikatami szczepień i doniesienia, że w tym procederze mogą brać udział lekarze wprowadzający do systemu informację o zaszczepieniu mimo braku podania dawki szczepionki.

Niedzielski odpowiedział, że rozmawiał z prof. Andrzejem Matyją prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej, który “pokazywał, że takie praktyki mogą mieć miejsce”. “Bo to nie były sygnały o konkretnych sytuacjach, tylko raczej o prawdopodobieństwie ich pojawienia ich” – zaznaczył.

“Razem z zarządem NFZ na razie analizujemy, gdzie mogą być te słabe punkty, czyli momenty, w których może dojść do takiego nadużycia, ale niezależnie od tego, że zaangażujemy służby kontrolne NFZ w weryfikację tych historii, to myślę, że jest to naprawdę wyraz skrajnej nieodpowiedzialności i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś ze środowiska medycznego brał na siebie odpowiedzialność takiego fałszowania dokumentacji medycznej” – powiedział minister zdrowia. (PAP)

spot_imgspot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
39,254fanówLubię to
1,012obserwującychObserwuj

AKTUALNOŚCI

KORONAWIRUS