High Flyers sprawdzą się w misjach

12 sierpnia w bazie wojskowej Oostdorp w Holandii odbędą się zawody International Micro Air Vehicle and Flight Competition 2014. W zawodach weźmie udział zespół High Flyers z Politechniki Śląskiej.

International Micro Air Vehicle Conference and Flight Competition to międzynarodowa konferencja połączona z zawodami bezzałogowych i autonomicznie sterowanych obiektów latających klasy mikro. Już po raz drugi Politechnikę Śląską będzie reprezentował zespół Międzywydziałowego Koła Naukowego High Flyers. Po zeszłorocznym debiucie zakończonym sukcesem (srebro, w kategoriach indoor autonomy oraz indoor operation) drużyna jest pełna entuzjazmu.

Zawody będą rozgrywane w wojskowym miasteczku treningowym. Misje będą składały się na spójny scenariusz akcji wywiadowczo-ratunkowej obejmującej elementy zarządzania kryzysowego. Do wykonania będzie mapa miasteczka dotkniętego klęską żywiołową, jej analiza pod kątem dostępności dróg, inspekcja wnętrz budynków, a także lokalizacja rannych i ofiar.

Wymusza to duże zmiany w konstrukcji pojazdów, ponieważ będą musiały łączyć w sobie stabilność, zdolność do długotrwałego lotu i odporność na warunki atmosferyczne urządzeń przeznaczonych do lotów na otwartym terenie, oraz zwrotność i precyzję manewrowania platform przystosowanych do działań wewnątrz pomieszczeń zamkniętych.

Udział w zawodach jest jednym z elementów projektu pt. „Rozwój bezzałogowych systemów latających wyposażonych w moduły widzenia maszynowego oraz wielofunkcyjne układy sterowania zwiększające stopień autonomii lotu”, realizowanego na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki w ramach I edycji programu MNiSW – „Generacja Przyszłości”. Więcej informacji na stronie High Flyers.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI