r e k l a m a
spot_imgspot_img

Holandia wciąż atrakcyjna dla gliwiczan

Dlaczego w Holandii zdecydowanie opłaca się pracować? Sprawdź, co przyciąga rodaków do pracy w tamtym rejonie.

Holenderski rynek pracy przyciąga Polaków ze względu na wysoką pracę minimalną, łatwość dojazdu, szacunek do pracownika, a także mnogość możliwości zarobku — zarówno tego sezonowego, jak i na dłuższy okres. Coraz więcej rodaków decyduje się na pracę kilka miesięcy w Holandii, a potem powrót do Polski. Dowiedz się więcej na temat pracy w Holandii, a także rozliczeń z dochodów zagranicznych. Dlaczego praca w Holandii to zdecydowanie dobry pomysł? 

Praca w Holandii — dlaczego warto? 

Wynagrodzenie i wiele ofert pracy 

Holandia jest atrakcyjnym rynkiem dla Polaków, bo oferuje dużo prac sezonowych, a także wysokie płace minimalne. Stawki w Holandii są zatem atrakcyjne nie tylko dla pracowników tego najwyższego szczebla, ale także i najniższego. Tym samym niezależnie od rodzaju pracy w Holandii, zarobki są na naprawdę dobrym poziomie. Wybierając się do Holandii, można liczyć na wiele ofert pracy w branży ogrodniczej, rolniczej, logistycznej, produkcyjnej, jak i w przetwórstwie spożywczym. Tym samym większość osób zainteresowanych pracą za granicą znajdzie coś dla siebie niezależnie od tego, czy poszukuje pracy sezonowej, czy wprost przeciwnie.

Dojazd 

Kolejnym aspektem, który przemawia na korzyść Holandii, jest jej odległość od Polski. Do Holandii można dostać się drogą lotniczą, busem, własnym samochodem, czy autokarem. To zdecydowanie ułatwia podjęcie pracy, zwłaszcza tej na krótszy okres.

Docenienie pracowników

Wielu rodaków pracujących w Holandii zwraca także uwagę na docenienie pracownika. Osoby pracujące w Holandii dostają regularnie swoją wypłatę często w tygodniowych odstępach. Co więcej, przysługuje im także dodatek urlopowy i wakacyjny. 

Język obcy 

By pracować w Holandii, wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego, zwłaszcza w przypadku prac sezonowych. Nie ma konieczności nauki języka niderlandzkiego, który zalicza się do tych trudniejszych do nauczenia. 

Zatrudnienie przez pośredników 

Większość osób wyjeżdżająca do pracy w Holandii decyduje się skorzystać z usług pośrednictwa zatrudnienia. Takie rozwiązanie ułatwia załatwienie wszystkich formalności związanych z pracą, a także daje pewność legalnego zatrudnienia.

Jak rozliczać dochód zagraniczny? 

Pracowałeś za granicą i chcesz skorzystać z usług finansowych dla polskiej emigracji? Sprawdź:  https://holandia.org. Polacy pracujący za granicą muszą wykazać swój dochód holenderski. Co więcej, z Holandii mogą otrzymać zwrot nadopłaconego podatku. Nasze biuro specjalizuje się w rozliczeniach zagranicznych i polskich, w tym w wypełnieniu PIT36 ZG, który dotyczy osób zarabiających wyłącznie za granicą, jednak mających rodzice w Polsce. W takim przypadku konieczne jest rozliczanie się także z fiskusem w Polsce. 

Wykazanie zagranicznych dochodów wymusza MLI. W przypadku rozliczeń między innymi z Holandii, Belgii, Austrii i Niemiec zagraniczne urzędy wymagają także wysłania dokumentów takich jak: EU-EWR, czy zaświadczeń o dochodach NL.

Praca w Holandii zwyczajnie się opłaca! Może to być doskonała metoda na podreperowanie budżetu domowego w konkretnych sezonach, jak i sposób na życie i znalezienie za granicą pracy na stałe.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI