Hospicjum będzie zbierało pieniądze. Wolontariuszy spotkasz na cmentarzach

Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach zachęca do udziału w kolejnej, XVIII już kweście z okazji dnia Wszystkich Świętych.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na rozbudowę i przebudowę budynków przy ul. Daszyńskiego 29 i 31 oraz działalność bieżącą. Aby inwestycja została zrealizowana potrzeba kilku milionów złotych.

Kwesta odbędzie się 28 i 29 października oraz 1 listopada na wszystkich gliwickich cmentarzach. Ponad 700 wolontariuszy będzie czekało w godz. od 09.00 do 17.00.

– Dochód z kwesty zostanie przeznaczony na rozbudowę hospicjum. Mamy nadzieję, że nasze wieloletnie marzenia o poprawie jakości życia chorych w naszych hospicjum w końcu się spełnią – mówi Aneta Korzuśnik-Nowak, koordynator wolontariuszy.

Na co kwestujemy?
Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb chorych i będzie spełniał wymogi stawiane oddziałom medycyny paliatywnej. Zwiększy się standard pracy personelu i wolontariuszy, przede wszystkim jednak podniesie się jakość opieki nad chorymi. Oddział Stacjonarnego Ośrodka Opieki Paliatywnej zostanie przeniesiony na drugie piętro. Warunki będą komfortowe, chorzy będą przebywać na jednym poziomie, bez konieczności przemieszczania się między piętrami, co znacznie ułatwi codzienne życie pacjentów i pracę personelu hospicjum. W ramach oddziału powstaną sale rehabilitacji i terapii zajęciowej, aby podopieczni jak najdłużej mogli zachować sprawność fizyczną. Będą mieli do dyspozycji pokoje 1- i 2-osobowe, będzie też więcej łóżek dla chorych – obecnie w hospicjum są 24 łóżka, po remoncie znajdzie się miejsce dla 30. Prace powinny się rozpocząć w 2018 r. Potrwają około 2 lata.


MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI