r e k l a m a

spot_imgspot_img

Igry wystartowały 9 maja. Zobacz program juwenaliów

Tylko kilka dni dzieli nas od jednej z największych imprez kulturalno-muzycznych na Śląsku! 9 maja startuje 59. Edycja Juwenaliów Gliwickich – IGRY 2016.

Na uczestników wydarzenia czekać będą m.in. występy kabaretowe, jam session, plenerowy pokaz filmowy, wieczór gier planszowych Pionek oraz dwa dni koncertów! Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest #RobimyIGRY!

Na początek #RobimyKulturę! 9 maja w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko na Sali Teatralnej o godz. 19.00 odbędzie się Kabareton. Na scenie zagrają dla nas Grupa Improwizacji Teatralno-Kabaretowej To Mało Powiedziane, następnie Kabaret Czwarta Fala oraz gwiazda wieczoru Formacja Chatelete. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w Kasie Mrowiska, w piątek (6 maja) od godz. 7.00 do godz. 15.00 oraz w poniedziałek (9 maja) od 14.00 do 18.00. To jednak nie koniec atrakcji poniedziałkowych – po zakończeniu się kabaretonu, od godziny 21 w Klubie Studenckim Spirala odbędzie się Jam Session – wstęp wolny nie tylko dla muzyków!
Kolejny dzień (10 maja) to nie lada wyzwanie oraz moc atrakcji dla Studentów. Dzięki współpracy z Miastem Gliwice dla żaków, za okazaniem legitymacji, otwarte zostaną drzwi wielu miejskich atrakcji. Darmowy wstęp będzie możliwy m.in. do Willi Caro, Radiostacji czy też Domu Pamięci Żydów Górnośląskich. A popołudniem? O godzinie 16.30 startuje Finał Boju Akademików czyli Piłkarzyki Full Size na Orliku za akademikami oraz, od godz. 17.30 do północy, wieczór gier planszowych Pionek na Stołówce Studenckiej. Szykuje się dobra zabawa! Na oba wydarzenia wstęp wolny.
Środa (11 maja) to coroczny Dzień Sportu organizowany wraz z Ośrodkiem Sportu Politechniki Śląskiej. Od godzin rannych na studentów czekać będzie wiele wyzwań, m.in. turnieje siatkówki oraz biegi. Sport to nie tylko hala, to także Kłodnica Challenge organizowany przez Akademicki Klub Turystyczny Watra – na śmiałków czekać będzie stumetrowy odcinek Kłodnicy do przepłynięcia pod prąd! Dla zwycięskiej drużyny czekać będą nagrody.
Jednakże środa, to także możliwość oddania kawałka siebie – od godz. 9.00 przed Halą Ośrodka Sportu postawione zostaną Krwiobusy, gdzie każdy chętny będzie mógł oddać krew oraz zapisać się do bazy dawców szpiku kostnego.
Skoro od rana #RobimyRzeźbę, wieczorem przychodzi czas na masę! Od godziny 19, na tzw. Łące Igrowej, czyli terenie koncertowym obok Nowej Hali odbędzie się Wielkie Studenckie Grillowanie połączone ze Zlotem FoodTrucków oraz pokazem filmowym! W tym roku na wielkim ekranie zobaczymy Krainę Lodu oraz Fight Club.

Ale IGRY to przed wszystkim dwa dni pełne muzyki!

Czwartek rozpocznie się symbolicznym oddaniem władzy nad miastem studentom! O godzinie 16.30 z balkonu gliwickiego Ratusza, z rąk Prezydenta Gliwic Pana Zygmunta Frankiewicza oraz Jego Magnificencji Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Andrzeja Karbownika przekazane zostaną klucze do miasta. Po tym geście studenci z pewnością pokażą miastu kto tu rządzi! Spod Ratusza wyruszą barwnym korowodem w stronę ulicy Akademickiej, gdzie na Łące Igrowej, czyli placu obok Nowej Hali rozpoczną pierwszy dzień koncertowy. Przywita ich zespół Te!Skapsie, następnie Poligon nr.4, People of The Haze, Lipali oraz gwiazda wieczoru, Lao Che! Jeśli pogoda dopisze podczas pierwszego koncertu przewidziany jest Wyrzut Kolorów!
Planowane rozpoczęcie koncertów o godz. 18, wstęp wolny!
Finał 59. Edycji Juwenaliów Gliwickich IGRY 2016 z pewnością będziemy pamiętać na długo! Od godziny 17 na scenie rozpoczniemy ostatnie koncerty. Na rozpoczęcie gliwickie akcenty – zwycięzca konkursu na Kapelę Gliwicką – zespół DOVA oraz Wiewiórka na Drzewie. Nie zabraknie także przedstawiciela kultury hip-hopowej. Na scenie pojawi się DonGURALesko, następnie organizatorzy przeniosą nas w świat reagge – zagra dla nas Mesajah a finał pełen energii zapewni nam zespół ENEJ! Tradycyjnie, IGRY zakończą się tańcem do nieoficjalnego hymnu Politechniki Śląskiej – Tunaka Tun Tun! Wstęp na koncerty, podobnie jak w czwartek, darmowy!

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI