Ile podatku od nieruchomości? Decyzję dostaniesz do domu

Pierwszy kwartał to czas tradycyjnych rozliczeń podatkowych. Od najbliższego weekendu mieszkańcy płacący podatki od nieruchomości otrzymywać będą informacje o wysokości opłat w tym roku.

Wszystkie decyzje ustalające wysokość należności na 2015 rok są już przygotowane i gotowe do rozniesienia.

Doręczanie mieszkańcom rozpocznie się 6 lutego. Na wpłatę pierwszej raty jest zwykle czas do 15 marca, ale w tym roku dzień ten wypada w niedzielę i dlatego zapłata raty może nastąpić do 16 marca. – Decyzje otrzymają wszystkie osoby fizyczne będące podatnikami. Gdy nieruchomość objęta jest współwłasnością, każdy ze współwłaścicieli dostaje swój egzemplarz decyzji. Wskazany w niej podatek jest ustalony łącznie dla wszystkich współwłaścicieli, a nie odrębnie dla każdego z nich. Decyzje podatkowe są doręczane przez pracowników Urzędu Miejskiego w dni robocze w godzinach popołudniowych oraz w soboty od godzin porannych – zawsze najpóźniej do godz. 20.00. Pracownicy magistratu nie są uprawnieni do pobierania należności podatkowych – przypomina Alicja Knyps, naczelnik Wydziału Podatków i Opłat UM.

Decyzje zawierają indywidualny numer rachunku bankowego, na który można dokonać wpłaty. Aby uniknąć kolejek w kasach urzędu, warto zapłacić podatek za pośrednictwem banków. Od wpłat gotówkowych dokonywanych na rachunki Urzędu Miejskiego, realizowanych we wszystkich placówkach ING Banku Śląskiego S.A. nie są pobierane dodatkowe prowizje.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI