r e k l a m a
spot_imgspot_img

Ile w Gliwicach wykonano testów? Prezydent Neumann: „mniej, niż konieczne”

Gliwiczan interesuje informacja ile w naszym mieście wykonano testów na koronawirusa. Niestety, konkretnych informacji nie podają ani władze miasta, ani służby sanitarne.

Zaniepokojeni mieszkańcy Gliwic często wysyłają do naszej redakcji pytanie o to ile testów zrobiono. My takich informacji nie posiadamy. Zwróciliśmy się już do urzędu miejskiego, ale do momentu publikacji tego artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Pewną sugestię można znaleźć w wypowiedzi prezydenta Gliwic, Adama Neumanna.

„Bardzo często spotykam się z pytaniem o liczbę wykonywanych w Gliwicach testów. Odpowiedź jest brutalna – z pewnością jest ich mniej niż byłoby to konieczne” – napisał Neumann.

Jak przekonuje prezydent Gliwic: „Jest to zadanie, za które w całości odpowiadają państwowe służby sanitarne, które – jak wynika z ogólnodostępnych informacji – dysponują bardzo ograniczonymi możliwościami przeprowadzania testów. Skorzystamy z każdej możliwości wsparcia służb sanitarnych w zwiększeniu liczby badanych mieszkańców”.

Niestety, Neumann nie podaje konkretów, z jakich możliwości skorzysta.

Przykładowo władze Poznania zakupiły aparat do testów, a także inne narzędzia potrzebne do przeprowadzania badań. Mieszkańcy pytają prezydenta dlaczego w Poznaniu można, a w Gliwicach nie. Niestety, póki co ich komentarze pozostają bez odpowiedzi.

Łukasz Fedorczyk

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

24 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
4 lat temu

Bo w Gliwicach dla mieszkańców robi się niewiele (np. starówka pełna samochodów, FATALNA komunikacja miejska – nie mylić z międzymiastową, bo to akurat jest w miarę dobre)

Arti
Arti
4 lat temu

Niech się ktoś spróbuje dodzwonić do Gliwickiego Sanepidu. Żaden z dedykowanych numerów nie jedt aktywny.

Gliwiczanin
Gliwiczanin
4 lat temu

Taki lekko stronniczy ten artykuł, aby się doczepić 🙂 Sytuacja jest niezwykle dynamiczna i działania miasta wspierające walkę z koronowianinem także są dynamiczne oraz zakrojone na szeroką skalę (wiem coś o tym) i nie ograniczają się do zakupu „aparatu do testu”.

katar
katar
4 lat temu
Reply to  Gliwiczanin

Widać że obrońcy siwego się obudzili i teraz będa przekonywać że jest w Gliwicach super

antydebil
antydebil
4 lat temu
Reply to  Gliwiczanin

Gliwiczanin debilu co jest stronniczego w tym artykule? Zacytowali wypowiedź tego kogoś kto określa się prezydentem a nic nie robi i napisali że w Poznaniu kupili test a Neuman nie wie co ma robić. No faktycznie bardzo stronniczy artykuł debilu

Marcin
Marcin
4 lat temu
Reply to  antydebil

Kultury kundlu Tuska i koniatej niedouczonej skidawy się naucz. Potomku ubecji.

Ja.
Ja.
4 lat temu
Reply to  Marcin

Przygadał kocioł garnkowi a sam smoli.

Kazik
Kazik
4 lat temu
Reply to  Marcin

Licz się że słowami szukaj cebula w lustrze to co zobaczysz .

Gliwiczanin
Gliwiczanin
4 lat temu
Reply to  antydebil

„Mieszkańcy pytają prezydenta dlaczego w Poznaniu można, a w Gliwicach nie.” to jest stronnicze. Fragment ten ma za zadnie wywołać negatywne odczucia w czytającym artykuł i przekonanie o nieudolności prezydenta Gliwic. Czyli po prostu manipulacja czytelnikiem. Naprawdę tego nie widać???

Gliwiczanin
Gliwiczanin
4 lat temu
Reply to  infogliwice

nie trzeba, żartowałem 🙂

Marcin
Marcin
4 lat temu
Reply to  Gliwiczanin

Czego się spodziewasz PO pieskach Tuska. Dla nich im gorzej tym lepiej

ADAMO
ADAMO
4 lat temu
Reply to  Gliwiczanin

Jak wiesz t o powiedz, czemu nie informuje się rzetelnie co zrobiono dla mieszkańców. Sytuacja jest dynamiczna z artykułów to nie wynika nic konkretnego a tyle się dzieje, jak sobie radzą gliwickie przedsiębiorstwa, te prywatne i te państwowe, co robią służby miejskie, by zminimalizować skutki pandemii, więcej informacji proszę ale informacji nie pobożnych życzeń.

laszla
laszla
4 lat temu

dobrze że są obiektywne media w Gliwicach i piszecie jak jest naprawdę

Marcin
Marcin
4 lat temu

Im gorzej z epidemia tym lepiej dla szlachty z POKO. Prawda panie neuman? Wy lewacy z targowicy brukselskiej jak hieny zerujecie na Narodzie.

Jeden
Jeden
4 lat temu

Robotnik z Opla. Wrócił z oddelegowania do roboty we francuskiej fabryce pezota

Janek
Janek
4 lat temu

Jak Gliwice kupią aparaturę i testy, to wojewoda je zabierze i da Katowicom, albo innemu miastu.

Zola
Zola
4 lat temu

Robią zbyt mało testów koleżanka ma L4 ma kaszel, gorączkę i katar tekst przez telefon brzmiał że nie ma potrzeby robić testu na koronawirusa wystarczy tylko lek przeciwwirusowy no jak my się teraz tak zaczniemy sprawdzać to to siedzenie w domu i tak nie ma sensu bo i tak pozarazamy się w pracy i nie wróżę szybkiego pozbycia się tego syfu z Polski

i w imieniu bezdomnych
i w imieniu bezdomnych
4 lat temu

Panie prezydencie co pan na tą epidemie która dopiero do Gliwic dociera może jakiś apel dla mieszkańców a nie siedzenie w bunkrze gdzie mają się badać żeby było lepiej w Gliwicach tylko nie taki że mają się zamknąć na trzy spusty bo to już i tak wygląda jak godzina policyjna bez waszej pomocy ale co dalej kto będzie badał bezdomnych oni nie są narażeni na epidemię która dociera wielkimi krokami i co z testami w naszym mieście już mamy dwie osoby z tych dwóch robi się statystycznie 8 osób z 8 zrobi się 36 i to już jest problem bo… Czytaj więcej »

i w imieniu bezdomnych
i w imieniu bezdomnych
4 lat temu

DLACZEGO UKRYWACIE GDZIE JEST PIERWSZA OSOBA W GLIWICACH POGRZEBAĆ W NECIE NIE JEST TRUDNO I TAM PISZĄ ZE TO SIKORNIK ADRES NAWET NAPISALI I ULICE TAKIE RODO NAS OBOWIĄZUJE POWIEM TYLKO ŻE PANI Z AUSTRALII PRZYLECIAŁA A RESZTY SAMI SZUKAJCIE .

Gliwiczanka
Gliwiczanka
4 lat temu

Prezydent Neumann nie robi nic co mogłoby pomóc w zwalczaniu wirusa w Gliwicach. Przykre, bo dopiero co objął to stanowisko, a w sytuacji kryzysowej kompletnie się nie sprawdza.

Jan
Jan
4 lat temu

Żałuję że na niego głosowałem. No cóż jeżeli przeżyje drugi raz nie popełnie takiego błędu. Panie prezydencie zacznij pan pakować walizki!!!!!

Adi
Adi
4 lat temu

Ja wróciłem z Niemiec w pierwszy dzien ogłoszenia i zamknięciu granic.Na granicy totalna amatorka,nikt nic nie potrafił powiedziec.(zadzwon pan do sanepidu ja tylko sprawdzam temper)Siedzę 2 tydzień na kwarantannie nikt mnie nie sprawdził.Wniisek o tym gdzie będe przebywał oddany na granicy.W tym czasie 3 dni gorączka 37,3-37,5 (ale to pewnie normalna grypa),dzwoniąc na sanepid kobieta mówi jak sie pan będzie gorzej czuł to zgłosic sie do zakażnego………to są jakieś jaja…….w niedziele jadę z powrotem.I za 2 tygodnie wracam………(nie jestem kierowcą LKW)

Elissa
Elissa
4 lat temu

Od zmiany prezydenta wszystko jest tabu…

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI