Ile władze Gliwic zapłaciły „Wyborczej” za debatę o zamknięciu Starówki?

Debatę w sprawie zamknięcia uliczek Starówki w Gliwicach poprowadzi dziennikarz Gazety Wyborczej Przemysław Jedlecki. Ile władze Gliwic zapłaciły Agorze za realizację projektu „Miasta Idei”?

25 kwietnia o godz. 18.00 w niedużej salce Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach odbędzie się debata mieszkańców i władz Gliwic w sprawie zamknięcia dla ruchu kolejnych uliczek gliwickiej Starówki. Z mieszkańcami będą rozmawiać: Adam Neumann – prezydent Gliwic, Mariusz Śpiewok – zastępca prezydenta Gliwic, Marta Kryś – dyrektor Centrum 3.0 oraz Anna Gilner – dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. Okazuje się, że prowadzenie debaty powierzono przedstawicielowi Gazety Wyborczej. Wiele wskazuje na to, że miasto zapłaciło wydawcy GW za włączenie tego wydarzenia w cykl Wyborczej „Miasta Idei”.

W ubiegłym tygodniu skierowaliśmy zapytanie w tej sprawie do rzecznika prezydenta Neumanna, Łukasza Oryszczaka, ale jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi. To jednak bardzo ważna kwestia, o której mieszkańcy zainteresowani sprawą Starówki powinni dowiedzieć się przed debatą. Umowy z wydawcą Gazety Wyborczej nie zamieszczono w wykazie umów w BIP na stronach UM Gliwice. Dlaczego? Przecież dokument musiał już zostać podpisany. Czyżby prezydent Gliwic nie chciał, by mieszkańcy i przedsiębiorcy dowiedzieli się o tym tuż przed spotkaniem?

Gazeta Wyborcza wydaje pieniądze na reklamę tego wydarzenia w internecie m.in. na Facebooku, co jednoznacznie wskazuje, że miasto Gliwice zapłaciło Agorze. Ile? Tego nie wiadomo, ale są pewne wskazówki.
gw miasta idei

Władze Gliwic już kilkukrotnie współpracowały z Wyborczą w ramach „Miast Idei”.

Przykładowo w 2022 roku za realizację akcji pod nazwą Miasta Idei (warsztaty, panel dyskusyjny, publikacje reklam) zapłacono ponad 22 tysiące złotych.

Rok wcześniej również ponad 22 tysiące złotych zapłacono za debatę, której tematem były zagadnienia związane z szeroko pojętą kulturą w Gliwicach oraz powołaniem nowej instytucji kultury (CK Victoria).

Można więc założyć, że i tym razem władze Gliwic wydadzą podobną kwotę na organizację debaty w sprawie zamknięcia kolejnych uliczek Starówki.

Na koniec pozostaje pytanie: Dlaczego debatę, która prawdopodobnie przyciągnie wiele osób zorganizowano w stosunkowo niewielkiej sali przy MBP? Spotkania prezydenta Gliwic z mieszkańcami odbywają się na dużych salach, często gimnastycznych przy szkołach.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 miesiąc temu

I po co to ? Zrobią i tak jak będą chcieli, mydlenie oczu

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI