Widzew musiał uznać wyższość Piasta

W niedzielnym meczu 29. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Widzewem Łódź 3-2 (2-0). Dla Niebiesko-Czerwonych to piąte zwycięstwo w lidze z rzędu.

Od początku rywalizacji to Niebiesko-Czerwoni mieli przewagę. Podopieczni Aleksandara Vukovicia kontrolowali grę i stwarzali sobie więcej sytuacji. Szybko udało się wyjść na prowadzenie za sprawą uderzenia zza pola karnego Grzegorza Tomasiewicza, a chwilę później prowadzenie Piasta podwyższył Kamil Wilczek, który odbił piłkę po potężnym uderzeniu Patryka Dziczka. Po tych trafieniach gliwiczanie grali spokojniej i bez problemów utrzymali dwubramkowe prowadzenie do przerwy. W 72 minucie meczu, gola dołożył Arkadiusz Pyrka.

Aleksandar Vuković wystawił dokładnie taki sam skład, jak w wygranym spotkaniu z Wisłą Płock. Wyjściowe zestawienie Niebiesko-czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach, a przed nim czwórka obrońców: Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński i Alexandros Katranis. Rolę „szóstek” pełnili Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. W trójkę ofensywnych pomocników wcielili się Michael Ameyaw, Michał Chrapek i Jorge Felix. Na szpicy zagrał Kamil Wilczek.