r e k l a m a
spot_imgspot_img

Inwestycje o wartości 75 milionów zł są realizowane w Gliwicach

Za 75 milionów złotych Śląskie Centrum Logistyki buduje piąty magazyn i rozbudowuje terminal kontenerowy.

Po zakończeniu tych inwestycji powierzchnia magazynowa spółki należącej w większości do miasta Gliwice osiągnie 25 tys. m kw., a pojemność terminala – 3 tys. kontenerów.

Trwa budowa wartej 25 mln złotych hali magazynowej o powierzchni 10 tys. m kw. Będą też pomieszczenia biurowe oraz infrastruktura towarzysząca i tor kolejowy.

Co bardzo ważne – obiekt będzie mógł obsługiwać transport szynowy i drogowy. Przeznaczony będzie głównie do składowania wyrobów przemysłu chemicznego i papierniczego, a także mebli i sprzętu AGD. Termin oddania inwestycji przewidziano na 31 maja 2016 r.

Rozbudowywany jest też terminal kontenerowy. Ta inwestycja pochłonie ponad 50 mln zł. Jednak powierzchnia operacyjna powiększy się z 3 do 5 hektarów.

W ŚCL łączą się 3 rodzaje transportu: drogowy, kolejowy i wodny.

ŚCL posiada doskonałą lokalizację dzięki bliskości krzyżowania autostrad A4 i A1 oraz dróg krajowych DK 88 oraz Drogowej Trasy Średnicowej. Bezpośrednie sąsiedztwo kolejowej stacji Gliwice Port nr 52 06975-7, umożliwia obsługę pełnych składów całopociągowych jak również grup wagonowych czy pojedynczych wagonów. Przez Gliwice przebiegają ważne linie kolejowe o znaczeniu europejskim. Dodatkowo na terenie Śląskiego Centrum Logistyki jest zlokalizowany największy w Polsce port śródlądowy, który dzięki Kanałowi Gliwickiemu i rzece Odrze ma połączenie z siecią dróg wodnych w Europie, jak również z portami morskimi Szczecin i Świnoujście.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI