r e k l a m a


Remont ul. Jagiellońskiej i Zabrskiej? Prace ruszą najwcześniej w 2017 r.

Na remonty tych ulic kierowcy czekają od dawna, ponieważ jezdnie są w opłakanym stanie. Łącznie wyremontowane zostaną odcinki dróg o łącznej długości 1,3 km.

Zarząd Dróg Miejskich w końcu ogłosił przetarg na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego dla zadania „Przebudowa ul. Jagiellońskiej (na odcinku od ul. Dworcowej do ul. Konarskiego) i ul. Zabrskiej (na odcinku od ul. Jagiellońskiej do wiaduktu PKP) wraz z przebudową skrzyżowania ul. Zabrskiej, Hutniczej i Bł. Czesława w Gliwicach”.

W ramach przebudowy dróg wymieniona będzie nawierzchnia jezdni, przebudowane zostaną istniejące nawierzchnie chodników i zjazdów, a w miarę możliwości powstaną też drogi rowerowe o nawierzchni z asfaltobetonu.
Wymienione będzie też oświetlenie uliczne. Wykonawca projektu musi przewidzieć również ewentualną korektę geometrii istniejących skrzyżowań oraz przebudowę sygnalizacji świetlnych.

Na całej długości remontowanych odcinków ulic przeprowadzony będzie demontaż infrastruktury tramwajowej. Tym ma zająć się jednak spółka Tramwaje Śląskie S.A.

Na przygotowanie projektu wykonawca wybrany w przetargu będzie miał 7 miesięcy. Prace ruszą więc najpewniej dopiero w 2017 roku.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek Ryszewski
7 lat temu

…najwyższy czas, lepiej późno niż wcale..:)

Bartłomiej Kowalski

na szczescie ulice te sa mocno odciazone wiec bedzie dalo sie przezyc 🙂

Amon
Amon
7 lat temu

Odciążone? Proszę sprawdzić jak wygląda skrzyżowanie Częstochowska-Jagiellońska w godzinach szczytu. Przykładowo po godz. 15 na Jagiellońskiej stoi ogromny korek.

dfde
dfde
7 lat temu

W Chinach w dwa lata robią 16,5 km (słownie szesnaście i pół) tysiąca autostrad. W Gliwicach 1,3km ulicy. BRAWO!!!!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI