r e k l a m a


Jak przeżyć Dzień Wszystkich Świętych? (TV)

– Będziemy karać tylko parkujących przy cmentarzach w sposób bezmyślny

– zapowiada Marcin Kuczkowski z gliwickiej Straży Miejskiej. Dziś Dzień Wszystkich Świętych. Masowo odwiedzamy groby bliskich. Na cmentarzach i wokół nich od kilku dni jest bardzo tłoczno. Każdy wyjazd samochodem wiąże się ze staniem w korkach. Trzeba zachować spokój i przede wszystkim stosować się do poleceń funkcjonariuszy. Przy cmentarzu centralnym w Gliwicach w ostatnich latach przybyło miejsc postojowych, swój parking udostępniło mieszkańcom także centrum handlowe Arena.

W Dzień Wszystkich Świętych zapalamy znicze na grobach krewnych, ale nie tylko. Odwiedzamy również groby bliższych lub dalszych znajomych. Nie zawsze wiemy lub nie pamiętamy gdzie znajduje się miejsce ich pochówku? Z pomocą przychodzi Miejski Zarząd usług Komunalnych, który na swojej stronie udostępnia specjalną wyszukiwarkę.

Zobacz materiał TV

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2013_11/20131101_cmentarze.mp4″ /]
realizacja: Łukasz Fedorczyk, Łukasz Bursa
 

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych od 31 października do 3 listopada włącznie w Gliwicach wprowadzona została zastępcza organizacja ruchu.

Cmentarz Centralny

Zmiany w organizacji ruchu w obrębie CMENTARZA CENTRALNEGO obowiązywać będą od 31 października. Z ruchu wyłączony zostanie fragment ul. Kozielskiej na odcinku od ul. Okulickiego do ronda im. Gen. Andersa. Zmiana ta obowiązywać będzie od 31 października od godz. 6:00 do 03 listopada (do północy). Zakaz ruchu nie dotyczy komunikacji miejskiej, TAXI oraz pojazdów dostawczych do 3,5 T.
Pozostałe pojazdy jadące od ul. Kozielskiej poruszać się będą ul. Okulickiego do DK-88 lub w lewo do ul. Andersa.
Na ul. Okulickiego 31 października o godz. 18:00 wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.
Zmiana ta obowiązywać będzie do 3 listopada (do północy).
Parkingi, miejsca postojowe – 1 listopada Od strony węzła DK-88 – Okulickiego będzie można dojechać do parkingu przy Centrum Handlowym Arena oraz parkingu usytuowanego przy Cmentarzu Centralnym (wjazd od DK-88).
Dodatkowo parkować będzie można po obu stronach ul. Andersa, a także po jednej stronie ul. Okulickiego.
Na czas zmian w organizacji ruchu, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Kozielskiej z ul. Okulickiego zostanie wyłączona.

Cmentarz przy ul. Św. Wojciecha

Na ul. św. Wojciecha i ul. Myśliwskiej na odcinku od Jałowcowej do Toszeckiej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Zmiana obowiązywać będzie od 31 października od godz. 18:00 do 3 listopada (do północy).
Dojazd do cmentarza położonego przy ul. św. Wojciecha odbywał się będzie od ul. Toszeckiej. Kierowcy jadący od strony DK-88 prowadzeni będą objazdem ulicami: św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Toszecką, natomiast samochody ciężarowe drogą DK-88 poprzez rondo na ul. Pionierów do ul. Toszeckiej.
Na ul. Św. Wojciecha obowiązywał będzie prawostronny zakaz zatrzymywania i postoju.

W ubiegłym roku, w czasie listopadowego święta, w całym regionie doszło do 43 wypadków, w których 3 osoby zginęły, a 52 zostały ranne. Odnotowano 545 kolizji. Zatrzymano 179 pijanych kierowców.

Tegoroczna akcja „Znicz” rozpoczyna się 31 października od godz. 14.00. Potrwa do 3 listopada do godziny 22.00 na obszarze całego woj. śląskiego. Policjanci z Gliwic będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze.

Dzień Wszystkich Świętych to okres, w którym szczególnie wzrasta liczba kradzieży torebek, dokumentów, kart bankomatowych, pieniędzy.

Odnotowuje się też więcej zdarzeń drogowych, wynikających często z bezmyślności samych kierowców.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI