r e k l a m a


Jaki materac wybrać dla nastolatka?

Dzieci rosną bardzo szybko i ich wymagania zwiększają się. Nastolatek potrzebuje wielu godzin snu w ciągu doby i trzeba zadbać o to, aby zajmował właściwą pozycję w trakcie snu. Właściwe wsparcie kręgosłupa to gwarancja zdrowia i dobrego rozwoju młodego człowieka. Kupując dla młodego człowieka materac 90×200 warto zdecydować się na model dopasowany do niego indywidualnie, ponieważ taki gwarantuje najlepsze wsparcie. Jak wybrać taki materac i na co zwrócić uwagę?

Materac 90×200 dla nastolatka

Kluczowym parametrem każdego materaca jest oczywiście stopień jego twardości. Każdy producent oferuje kilka różnych rodzajów, na przykład na godre.pl można znaleźć materace:

  • miękkie,
  • średnio twarde,
  • twarde,
  • bardzo twarde.

Wystarczy zapoznać się z zaleceniami co do wagi ciała, dla której przeznaczona jest dana twardość. Miękkie materace 90×200 nadają się raczej dla dzieci i osób bardzo szczupłych. Jeśli młody człowiek waży już około 60 kilogramów, odpowiedni dla niego będzie raczej materac średnio twardy. Trzeba myśleć perspektywicznie, ponieważ ciało w tym wieku bardzo szybko się rozwija i zmienia.

Sprawdź ofertę materacy 90×200 od Godre

Jaki materiał będzie najlepszy dla nastolatka?

Wybierając materac do spania dla młodej osoby trzeba myśleć o jej wygodzie i komforcie, ale również o aspektach higienicznych. Ważne, żeby taki materac 90×200 był antyalergiczny i umożliwiał wentylację. Wówczas ciało nie poci się nadmiernie w trakcie snu, a każda dodatkowa wilgoć jest uwalniana. Wspaniale sprawdzają się materace piankowe i lateksowe, ale można też zainwestować w materac sprężynowy kieszeniowy. Producenci jak Godre zapewniają, że są to materace bardzo wytrzymałe i solidne, a jednocześnie niesamowicie wygodne. Taki model będzie jednak znacznie cięższy, niż materac wykonany z lekkiej pianki. Produkty piankowo-lateksowe można również łatwiej czyścić i dbać o ich higienę. Każdy materac wymaga systematycznego odkurzania, a najlepiej zaopatrzyć go z praktyczny pokrowiec. Można go w każdej chwili zdjąć i wyprać w domowej pralce.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI