spot_imgspot_img


Jaki odkurzacz wybrać, aby utrzymać dom w czystości?

Stoisz przed wyborem odkurzacza? W sklepach dostępnych jest kilka różnych typów tych urządzeń. Poznaj je, zanim dokonasz wyboru.

Odkurzacz bezprzewodowy – do domu i samochodu

Bezprzewodowy, wyposażony w litowo-jonowy akumulator, odkurzacz doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i przy sprzątaniu samochodu. Można go zabrać ze sobą np. na parking podziemny w bloku.

Co jest największą zaletą bezprzewodowego odkurzacza? Właśnie brak kabla, który nieraz okazuje się zbyt krótki, by wygodnie posprzątać w całym domu. Za plus trzeba uznać także jego duży pojemnik, niską wagę, brak konieczności używania worków (bardzo ekologiczne rozwiązanie). Nie można też nie docenić modułowej budowy urządzenia. W kilka sekund długi odkurzacz do odkurzania podłóg można zmienić w krótki, którym wygodnie odkurzymy np. kanapę. Wymienne końcówki ułatwiają czyszczenie różnych powierzchni. Tego rodzaju odkurzacze oferowane w sklepie eldom.eu mogą pracować bez przerwy około pół godziny na jednym ładowaniu.

Odkurzacze bezprzewodowe lubią rodzice małych dzieci. Dzięki nim mogą szybko posprzątać np. rozsypaną mąkę lub zgniecione ciastka. Wystarczy po niego sięgnąć i włączyć.

Odkurzacz do popiołu

Już sama nazwa odkurzacza wyraźnie wskazuje, kto jest jego adresatem. Właściciele pieców i kominków opalanych drzewem (pieców także węglem lub eko groszkiem) doskonale wiedzą, jak niewdzięczną pracą jest usuwanie popiołu. Robienie tego tradycyjną metodą, czyli szufelką, zawsze wiąże się z zakurzeniem powierzchni wokół siebie. O ile w przydomowej kotłowni nie jest to dużym problemem, to już w salonie, w którym znajduje się kominek, wszelki kurz jest bardzo niemile widziany. Dzięki odkurzaczowi do popiołu można cieszyć się czystością i ciepłem kominka. Na uwagę zasługuje duży, bo aż dwudziestolitrowy pojemnik na popiół. Na pewno nie zapełni się cały w czasie jednego sprzątania.

Odkurzacze do popiołu co prawda różnią się konstrukcją od tych tradycyjnych, jednak nie znaczy to, że nie można za ich pomocą odkurzyć podłogi lub dywanu. Wystarczy zmienić końcówkę.

Odkurzacz do pracy na mokro i sucho

Ten odkurzacz sprawdzi się zarówno w domu, jak i warsztacie, a nawet na podjeździe. Rozlana woda nie jest dla niego problemem. Wciągnie ją łatwo i szybko. Ma duży pojemny zbiornik i zabezpieczenie przed przelaniem. Kiedy zbiornik się napełni, odkurzacz przestanie pracować.

W domu odkurzacz poradzi sobie z typowymi dla tych urządzeń zadaniami: odkurzy podłogę, dywan, kanapę, dzięki wymiennym końcówkom dokładnie posprząta we wszystkich kątach.

Odkurzacz do pracy na mokro i sucho ma jeszcze jedną przydatną funkcję. Jest nią dmuchawa, która umożliwia sprzątniecie z chodnika lub podjazdu liści dosłownie w kilka minut. Urządzenie może wydawać się duże, ale jest lekkie. Ponadto waga nie powinna nikomu spędzać snu z powiek, dzięki czterem kółkom miękko przesuwa się wszędzie tam, gdzie go potrzebujemy.

Przeczytaj także: Odkurzacz do pracy na mokro i sucho – praktyczne urządzenie do Twojego domu

Tradycyjny odkurzacz workowy

Nie jest bezprzewodowy, nie można posprzątać nim w kominku, nie wciągnie rozlanej w łazience wody, mimo to jest niezastąpiony przy domowych porządkach. Tradycyjne odkurzacze nadal są najczęściej wybieranymi przez klientów. Wygrywają przede wszystkim dużą liczbą i rodzajem wymiennych końcówek. Za ich pomocą można odkurzać wszelkie powierzchnie płaskie (twarde podłogi, miękkie dywany i obiciowe meble), a także zasłonki i firanki. Za komfort sprzątania odpowiada długi wąż ssący, teleskopowa rura oraz długi kabel zasilający. Jeśli nie wiesz, jaki odkurzacz będzie dla ciebie najlepszy, zacznij od tradycyjnego.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI