Jarczewski przegrał w sądzie. Pomówił dyrektora muzeum

Referendysta, klucznik Radiostacji i były wiceprezydent Gliwic Andrzej Jarczewski przegrał w sądzie z dyrektorem gliwickiego muzeum.

25 września na posiedzeniu niejawnym Sąd Okręgowy w Gliwicach podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego wydany 9 stycznia 2012 r. w sprawie z oskarżenia prywatnego wniesionej przez Grzegorza Krawczyka. W szczególności sądy uznały za nieprawdziwe wypowiedzi Andrzeja Jarczewskiego w których twierdził, ze dyrektor Muzeum w Gliwicach wyrzucił z pracy kobietę w ciąży, która z powodu przeżyć z tego wynikających straciła dziecko.

Sąd Okręgowy podobnie jak Sąd Rejonowy uznał Andrzeja Jarczewskiego winnym popełnienia czynu z art. 212 § 2 k.k. w zw. z art. 12 Kodeksu Karnego.

Andrzeja Jarczewskiego uznano za winnego tego, że działając w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru za pomocą środków masowego komunikowania pomówił Grzegorza Krawczyka jako dyrektora Muzeum w Gliwicach o takie postępowania, które mogły poniżyć go w opinii publicznej i narazić na utratę zaufania potrzebnego do zajmowania stanowiska dyrektora Muzeum w Gliwicach.

Wyrok jest prawomocny.

O Andrzeju Jarczewskim było głośno w ubiegłym roku. Gdy zwolniono go z pracy wszedł na maszt gliwickiej Radiostacji. Siedział tam kilka dni, w końcu ściągnęli go antyterroryści i został odwieziony do szpitala psychiatrycznego w Toszku. Po badaniach opuścił placówkę. W tym roku razem z kilkudziesięcioma osobami założył Obywatelski Komitet Referendalny, który chciał odwołania prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
grzegorz
grzegorz
11 lat temu

nie lubię ludzi, którzy kłamią…

michal
michal
11 lat temu
Reply to  grzegorz

Ja natomiast bardzo, bardzo nie lubię ludzi-którzy kłamią.

bere
bere
11 lat temu

typowe dla referendystów

Maximus
Maximus
11 lat temu

referendyści, politycy i klamstwo. To w Gliwicach jakoś do siebie dobrze pasuje.

Mieszkaniec Kopernika
Mieszkaniec Kopernika
11 lat temu

Bo on dostał kluczem z radiostacji w baniak , i wszystko mu się miesza .

ka-szka
ka-szka
11 lat temu

tylko powiedz czemu mieszkańcy miasta stracili z budżetu miasta pieniądze na referendum,kto mu uwierzył w jego „prawdy” i kto go tak mocno popierał inwestując swoje pieniądze w kampanię referendalną, która równie blisko prawdy leżała.

Gliwiczanka
Gliwiczanka
11 lat temu

Powinni go w tym Toszku zostawić zawczasu.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI