r e k l a m a


„Jesteśmy na dobrej drodze”. Estakada otwarta (TV)

spot_img
r e k l a m a

To połączenie drogowe zapewne ułatwi życie kierowcom.

Prezydent Gliwic oraz przedstawiciel firmy Skanska oficjalnie oddali do użytku estakadę łączącą ulice Portową i Perseusza. Na obiekcie pojawiło się wielu mieszkańców, którzy zgodnie podkreślali, że to bardzo ważna i udana inwestycja. – Teraz będziemy mogli zabrać się za remont wiaduktu na DK88 – mówi prezydent Frankiewicz. Inwestycja była prowadzona od początku 2011 roku, a jej realizacja zakończyła się zgodnie z terminem. Choć estakada o długości 228 metrów powstawała nad torami kolejowymi, to w czasie robót ruch pociągów odbywał się bez przeszkód.

 

Zobacz materiał TV

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2012_08/20120803_estakada.flv” /]
 

Przy budowie wykorzystano metodę nasuwania podłużnego, przemiesz­czając sporej wielkości segmenty betonowe za pomocą siłowników hydraulicznych.

Budowa estakady kosztowała około 24 miliony złotych i została w części sfinansowana z kredytu pozyskanego przez miasto w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

Prezydent Gliwic podkreśla, że znaczenie inwestycji jest ogromne. – To ważny element tworzonego od dłuższego czasu nowego układu drogowego miasta, bardziej funkcjonalnego i dostosowanego do aktualnych potrzeb mieszkańców. Tym razem powstał kolejny obiekt łączący dwie części miasta. Gliwice mają bowiem barierę – prawie naturalną, bo niemożliwą do usunięcia – w postaci linii kolejowej, która rozdziela północny i południowy obszar miasta. Sytuację poprawiło już wybudowanie autostrady A1, ale ułatwia ona przejazd po wschodniej stronie Gliwic. Teraz komunikacja poprawi się także po stronie zachodniej – informuje Zygmunt Frankiewicz.

Z ulgą powinni odetchnąć zwłaszcza gliwiczanie z dwóch dużych dzielnic – Łabęd i osiedla Kopernika. Mogą teraz dojechać do centrum, omijając zatłoczoną ulicę Toszecką.

Przez estakadę bezpiecznie mogą przejść niezmotoryzowani gliwiczanie – zbudowano dla nich chodnik i ścieżkę rowerową. W celu zapewnienia wygodnego dojazdu do nowego obiektu wcześniej za ponad 13,5 mln zł przebudowano ulice Perseusza i Pionierów (na odcinku od Drogi Krajowej nr 88 do ul. Oriona), a przy wlocie na estakadę powstało rondo.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca
kierowca
11 lat temu

brawo Frankiewicz!

Silesian
Silesian
11 lat temu

problem już zauważany wcześniej przez wiele osób – słabe jest skomunikowanie estakady z Portową – mogą robić się korki – a jak zamkną wiadukt w ciągu DK88 – korki pewne. Chyba, że to miejsce będzie przebudowane jeszcze w ramach skomunikowania z DTŚ?

antyfan
antyfan
11 lat temu
Reply to  Silesian

Chyba warto się troche pomęczyć w korkach, po to by po remoncie wiaduktu na dk88 było cacy, prawda ?

marek84
marek84
11 lat temu

jestem z Pyskowic ale bardzo się cieszę z tej estakady bo nie będę teraz musiał objeżdżać pół Gliwic jadąc do domu z pracy 🙂 super

ka-szka
ka-szka
11 lat temu

zaoszczędzimy czas, paliwo i nerwy, brawo prezydencie!

entuzjasta
entuzjasta
11 lat temu

A dlaczego tak mało obecnych było wielbicieli wodza?

ka-szka
ka-szka
11 lat temu
Reply to  entuzjasta

byli w pracy

Marx
Marx
11 lat temu

„Z ulgą powinni odetchnąć zwłaszcza gliwiczanie z dwóch dużych dzielnic – Łabęd i osiedla Kopernika. Mogą teraz dojechać do centrum, omijając zatłoczoną ulicę Toszecką. ”

Przecież można od dawna dojechać Portową albo poprzez DK88.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI