Znaleziono zwłoki, zatrzymano poszukiwanych i złodziei

Policjanci mają pełne ręce roboty.

Codziennie realizują kilkadziesiąt interwencji w miejscach publicznych i mieszkaniach prywatnych. Oprócz spraw o wykroczenia, codziennie wszczynane są dochodzenia i śledztwa – dotyczą popełnionych przestępstw – ich liczba waha się w granicach od kilku do dwudziestu kilku. Tylko wczoraj zatrzymano m.in. 3 osoby ścigane listami gończymi. Policjanci z Knurowa prowadząc czynności operacyjne zatrzymali o godz. 10.10 na terenie Gliwic 47-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ścigany był za przestępstwa przeciwko mieniu.

Ponadto śledczy z knurowskiej jednostki ustalili, że zatrzymany był sprawcą kradzieży mieszkaniowej. W dniu 1.08.2012 r. podejrzany skradł z otwartego mieszkania – w śródmieściu Gliwic – laptopa o wartości ponad 3 tys. zł. Zatrzymano również dwóch innych przestępców ściganych listami gończymi.

Około godz. 23.00 pyskowiccy policjanci ujęli 34-letnią mieszkankę tego miasta, która ugodziła nożem w klatkę piersiową swojego znajomego.

40-latek z raną kłutą okolic serca trafił do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Policjanci z Knurowa działając wspólnie z pracownikami ochrony mienia knurowskiej kopalni – w zasadzce – zatrzymali dwóch przyjezdnych złodziei kabli. 22-latek i jego 18-letni wspólnik (obaj z Czerwonki-Leszczyn) próbowali skraść miedziany kabel o wartości 3 tys. zł.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Gliwicach wyjaśniają sprawę okoliczności śmierci nieznanego mężczyzny.

Wczoraj około godz.12.30 przypadkowy spacerowicz ujawnił na polu w rejonie Bojkowa zwłoki w stanie znacznego rozkładu.

Zwłoki zabezpieczono do dyspozycji prokuratury. Podobną sprawą zajmują się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu III Policji w Gliwicach.

Również wczoraj, około godz. 15.50 w pustostanie przy ul. Bł. Czesława ujawniono w stanie rozkładu zwłoki mężczyzny o nieustalonej tożsamości. Zarządzono sekcję zwłok.

Policjanci z wydziału ds. nieletnich codziennie wyjaśniają zajścia o charakterze przestępczym z udziałem nieletnich. W okresie letnim dodatkowo zaabsorbowani są poszukiwaniem nieletnich uciekinierów z domów rodzinnych i placówek wychowawczych. Wczoraj poszukiwano i odnaleziono 14-letnią zaginioną. Nastolatka uciekła z domu i bez wiedzy rodziców przebywała u jednej z koleżanek. To tylko część spraw, którymi wczoraj zajmowali się nasi policjanci.

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mic
mic
10 lat temu

OK, znamy sprawy, którymi zajmowała się policja a czym zajmowała się wczoraj straż miejska ?

mistrzunio
mistrzunio
10 lat temu

dawaniem mandatów na czechowicach za nie prawidłowe parkowanie.
Chciałbym w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, że osoba, która zajmuje się poborem opłat stoi 100 m od parkingu i tej osobie należy również mandat wlepić.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI